Przejdź do głównej zawartości

Najczęstsze pytania

Czym są:  perfumy, woda perfumowana, woda toaletowa, woda kolońska ?

Perfumy
15-40 % olejków zapachowych rozpuszczonych w 90-96 % alkoholu,

Woda perfumowana
8-15 % stężenia olejków w 90 % alkoholu,

Woda toaletowa
4-10 % olejków rozcieńczonych w 60-85% alkoholu,

Woda kolońska
3-5 % zawartości olejków w 70-80 % alkoholu,

Jak dobierać dla siebie perfumy?

Przede wszystkim według własnego gustu, nie sugerując się opinią innych. Do perfumerii wybrać się rano, kiedy zmysł węchu jest wypoczęty. Aplikuj perfumy na przegub dłoni, a następnie odczekaj chwilę aż ulotni się alkohol i wtedy poczujesz prawdziwy zapach. Zapach zazwyczaj zmienia się z biegiem czasu, więc warto dokładnie sprawdzić wszystkie jego fazy rozwijania się na skórze. Nie warto testować więcej niż 3 rodzaje perfum, bo i tak nasze zmęczone zmysły błędnie odczytają kolejne zapachy. Najlepiej skupić się na jednym wybranym zapachu, a decyzje o ewentualnym zakupie nie podejmować od razu pochopnie.

Czy to prawda, że te same perfumy inaczej pachną na różnych osobach ?

Tak, to prawda. Każdy człowiek ma swój własny specyficzny zapach. Na każdej skórze te same perfumy będą pachnieć inaczej. Zapach perfum zależy między innymi od pH skóry, kosmetyków pielęgnacji codziennej, które używa dana osoba (mydła, żele pod prysznic, balsamy do ciała). Równie duży wpływ na zapach - co jest dość zaskakujące - ma tryb życia, styl odżywiania się (kuchnia pikantna) jak i fakt, czy osoba np. pali papierosy. To główne czynniki mające wpływ na zapach perfum aplikowanych bezpośrednio na skórę.

Czy perfumy mogą poprawić nasz nastrój ?

Tak, odpowiednio dobrane perfumy mają wpływ na nasze samopoczucie. Kiedy jest ciepło wybieramy perfumy orzeźwiające, pobudzające, bądź chłodne i stonowane. Na mroźne dni i brzydką pogodę wybieramy perfumy, ciepłe i otulające, przypominające nam cieplejsze słoneczne dni i zapach kwiatów, zielonych drzew i tętniącej życiem przyrody.

Czy perfumy mają działanie przyciągające, pobudzające i erotyczne ?

Od wielu lat perfumy uważano za magiczne krople miłości, działające niczym afrodyzjak. Dzięki nim możemy odkryć dla innych osób swój charakter, wdzięk i temperament.Dzięki dobrze dobranym perfumom potrafimy zwrócić na  siebie uwagę przechodzącej o bok osoby.Czasami krótka wymiana spojrzeń wystarczy do zawarcia nowej znajomości.

Jak poprawnie używać perfum ?

Perfumujemy przede wszystkim ciało w miejscach ciepłych  np. przeguby dłoni, zgięcia łokci, klatka piersiowa czy kark. Najważniejszą zasadą jest pamiętanie o umiarze. Nie ma nic gorszego niż męczący nas i otoczenie zbyt intensywny zapach.
Gdy używamy mocnych perfum dobrym sposobem jest rozpylić je w powietrzu, a następnie przejść przez unoszącą się w powietrzu „chmurkę zapachu”. Można oczywiście zastosować tradycyjny sposób aplikacji na ciało w małej ilości. Rodzaj perfum dostosuj do okazji.
W ciągu dnia użyj zapachu delikatniejszego niż wieczorem. Nigdy nie stosujmy kilku zapachów jednocześnie. Nie powinno się rozcierać perfum na skórze, ponieważ może to spowodować podrażnienia naskórka.Można perfumować ubrania, ale pamiętajmy żeby robić to od środka i nie na każdym materiale. Perfumy zawierają alkohol i inne składniki, które mogą spowodować odbarwienia materiału.

Publikacja z książki „Vůně a parfémy” (Emilie Trepková, František Vonášek, MAXDORF 1997)

Inne

Notino posiada aktualny certyfikat na sprzedaż żywności ekologicznej, wydany przez organizację kontrolną CZ-BIO-004.

Masz jakieś pytania? Napisz do nas.
Po potwierdzeniu, firma Notino s.r.o. będzie przetwarzać Twoje dane osobowe w celu realizacji Twojego wniosku na podstawie uzasadnionego interesu. Osoba, której dane są przetwarzane, może w dowolnym momencie wyrazić sprzeciw. Więcej informacji w zasadach przetwarzania danych osobowych.​