Maśc na odparzenia

Bestsellery

Jak radzić sobie z odparzeniami

Chroń wrażliwą skórę niemowlęcia przed odparzeniami. Stosuj wszelkie dostępne środki, takie jak kąpiel, zasypka lub maść na odparzenia i jak najszybciej pozbądź się podrażnień skóry.

Pieluszkowe zapalenie skóry potrafi dać się naszym pociechom we znaki. Odparzenia na pupie noworodka powstają często w wyniku otarć w załamaniach skóry, gdzie jest ona bardzo delikatna. Czasami przyczyną może być noszenie tekstylnych pieluch, biegunka lub reakcja alergiczna na pieluchę lub krem.

Jeżeli odkryjesz, że Twój maluszek ma odparzoną skórę, działaj natychmiast. W domu stosuj krem, zasypkę lub maść na odparzenia. W podróży przydadzą Ci się chusteczki nawilżające dla dzieci, które pomogą Ci oczyścić i złagodzić odparzone miejsca.

Co działa na odparzenia u niemowląt?

Maści i kremy na odparzenia

Na odparzenia pupy noworodka wybierz krem lub maść zawierającą cynk, panthenol, witaminę E i D. Przyniesie to natychmiastową ulgę w odparzonym miejscu i złagodzi zaczerwienienie skóry. Gdy tylko odparzenia znikną, stosuj zapobiegawczo krem na odparzenia. Nanoś go na dobrze osuszoną skórę i w małej ilości.

Dziecięce pudry i zasypki na odparzenia

Zasypka dla dzieci natychmiast pochłania wilgoć, dlatego nie nadaje się na pupę malucha. Połączenie potu i pudru sprawia, że na skórze tworzą się grudki, które jeszcze bardziej ją podrażniają. Kiedy więc zastosować zasypkę lub puder dla dzieci? Idealnie działa na odparzenia po piersiami, między palcami u nóg, po wewnętrznej stronie ud i pod pachami.

Spray na odparzenia

Spray to świetna alternatywa dla kremów i maści na odparzenia. Pozwala na bezkontaktową pielęgnację pupy niemowlęcia, co zapobiega przenoszeniu bakterii z rąk na odparzone miejsce.

Mamy najlepsze sposoby na odparzenia niemowląt! Wypróbuj maść z mniszka na odparzenia, zasypkę dla dzieci, puder, wazelinę, spray lub krem do dziecięcej pupy. Znajdziesz u nas popularne marki Johnson's, Weleda, Sebamed czy Bepanthen.