Wkładki laktacyjne

Wkładki laktacyjne, które zapewnią Ci poczucie suchości podczas karmienia piersią

Chroń swoją odzież przed zabrudzeniem. Wkładki do biustonosza czy też wkładki laktacyjne to niezbędnik każdej mamy w okresie karmienia piersią. Zapewniają dyskretną ochronę dla uwrażliwionych w tym czasie brodawek sutkowych i zapobiegają niepożądanemu przeciekaniu mleka przez biustonosz i ubranie.

Rodzaje wkładek laktacyjnych

Wkładki do biustonosza wykonane są z przyjemnych, chłonnych i oddychających materiałów, które utrzymują brodawki sutkowe w suchości i cieple oraz zapobiegają podrażnieniom wrażliwych brodawek sutkowych. Dzięki wygodnym paskom samoprzylepnym, wkładki do stanika dla mam karmiących pozostaną na swoim miejscu przez cały czas noszenia.

  • Jednorazowe wkładki do biustonoszy wykonane są z cienkich materiałów o wysokiej chłonności, które wyrzuca się po zużyciu. Ten rodzaj wkładek laktacyjnych zmieści się w każdej torebce i torbie do przewijania, zapewniając Ci dyskretną ochronę kiedykolwiek zechcesz.
  • Wielorazowe wkładki laktacyjne uszyte są z miękkiej, oddychającej bawełny lub bambusa i nadają się do wielokrotnego prania. Wypierz wkładki laktacyjne z tkaniny przed pierwszym zastosowaniem i nigdy nie używaj płynu do płukania tkanin podczas ich prania, z uwagi na to, że może to wpłynąć na ich chłonność.
  • Silikonowe osłonki na brodawki to specjalny rodzaj ochraniaczy, wykonany z delikatnego i cienkiego silikonu. Wkładki silikonowe do biustonosza idealnie dopasowują się do piersi, chroniąc brodawki sutkowe przed otarciami, a jednocześnie umożliwiają zbieranie nadmiaru mleka matki i zapobiegają jego wyciekaniu na ubranie.

Jak często należy wymieniać wkładki laktacyjne?

W ciągu pierwszych kilku tygodni karmienia piersią zaleca się wymianę wkładek laktacyjnych po każdym karmieniu, ponieważ produkcja mleka nie jest jeszcze w pełni uregulowana. Po kilku tygodniach laktacja jest już dostosowana do potrzeb dziecka, a wkładki można zmieniać w zależności od potrzeb. Wkładki do biustonosza należy wymieniać zawsze, kiedy są mokre i nie są w stanie absorbować więcej płynów.

Jak prawidłowo założyć wkładkę laktacyjną?

  • Wyjmij produkt z opakowania.
  • Odklej taśmę ochronną z paska samoprzylepnego.
  • Umieść wkładkę laktacyjną na wysokości brodawek.
  • Przymocuj wkładkę do miseczki biustonosza za pomocą paska samoprzylepnego.

Stosowanie dyskretnych wkładek laktacyjnych sprawi, że nie będziesz musiała martwić się o niepożądane plamy na ubraniach w okresie karmienia piersią, a ich używanie jest naprawdę proste. Wybierz jednorazowe wkładki do biustonosza lub wkładki laktacyjne wielorazowego użytku, by cieszyć się poczuciem suchości i komfortu podczas całego okresu karmienia piersią.