Prostownice do włosów dla kobiet

Bestsellery

Prostownice do włosów dla kobiet – najlepsze modele

Nie brakuje miłośniczek prostych włosów, które bez prostownicy nie wyobrażają sobie życia. Dobra prostownica do włosów zagwarantuje perfekcyjne wygładzenie pasm oraz jednocześnie zapewni włosom odpowiednią ochronę. Sprawdź nasz krótki przewodnik zakupowy i dowiedz się jak wybrąć model dla siebie!

Prostownice - jak wybrać najlepszy model?

Najlepsza prostownica do włosów to taka, która pozwala łatwo uzyskać oczekiwany efekt, a przy tym nie wpływa mocno na kondycję włosów. Czym dokładnie powinna się wyróżniać? To jak wykonana jest prostownica wpływa bezpośrednio nie tylko na działanie tego urządzenia, ale również na kondycję włosów. Z jednej strony musi zapewniać szybkość oraz jednolitość rozgrzewania i chłodzenia urządzenia, a także bezproblemowe prostowanie włosów, płynne przesuwanie po pasmach i piękne wygładzenie włosów. Natomiast z drugiej strony ważny jest przede wszystkim aspekt zmniejszenia ryzyka zniszczenia włosów pomimo zastosowania bardzo wysokiej temperatury.

Materiał bezpieczny dla włosów

Prostownica powinna być wykonana z materiału, który nie elektryzuje i nie przypala włosów. Aktualnie jednym z najbardziej popularnych materiałów jest ceramika, która ma mnóstwo niezaprzeczalnych zalet. Można też spotkać prostownice z powłoką turmalinową, teflonową, diamentową i tytanową. Poza tym istnieją modele z płytkami dwuskładnikowymi - najczęściej są to marmur i ceramika. Warto zapoznać się z właściwościami każdego z tych materiałów. Z pewnością najbardziej negatywny wpływ na włosy mają prostownice z płytkami z metalu. Polecana jest też dobra prostownica z jonizacją. Modele z tą funkcją dedykowane są zwłaszcza dla kobiet posiadających włosy ze skłonnością do puszenia się i elektryzowania. Jonizacja wpływa na ładny wygląd takich włosów po prostowaniu.

Regulacja temperatury 

Dobre prostownice do włosów posiadają przynajmniej kilka programów ustawienia temperatury. Opcja regulacji temperatury pozwala wybrać właściwą do konkretnego rodzaju włosów. Jedno pociągnięcie po włosach ma wystarczyć, aby je wyprostować. Wyświetlacz informujący o gotowości do użycia oraz automatyczne wyłączanie to funkcje, które mogą ułatwić codzienne korzystanie z urządzenia. 

Inne praktyczne funkcje prostownic

Z pewnością kolejną zaletą prostownicy będzie obrotowy kabel ułatwiający manipulację. Ma to znaczenie szczególnie w przypadku, gdy chcemy używać prostownicy do robienia delikatnych fal na włosach. Dla niektórych użytkowniczek ważny jest też uchwyt do powieszenia, który przydaje się na przykład do tego, by po użyciu łatwo wystudzić prostownicę lub powiesić ją wśród innych często używanych akcesoriów. Obudowa urządzenia także jest istotna. Powinna być wytrzymała i opływowa. Najlepszym wyborem są prostownice mające zaokrąglone brzegi. Dzięki temu łatwo się ich używa oraz można je wykorzystać nie tylko do prostowania włosów, ale też do tworzenia modnych fal.

Prostownica parowa - poznaj jej zalety!

Ciekawą propozycją wśród urządzeń tego typu jest parowa prostownica do włosów, która (jak sama nazwa wskazuje) wykorzystuje do prostowania włosów parę wodną. Z reguły ma wbudowany zbiorniczek na wodę, który należy napełnić przed jej włączeniem. Połączenia ciepła i pary daje świetne efekty w stylizacji włosów i zapobiega nadmiernemu wysuszaniu pasm. Taka prostownica jest odpowiednia dla pań, którym zależy na wygładzeniu i nadaniu włosom blasku. Jest niezastąpiona w przypadku włosów puszących się i lekko pofalowanych, które chcemy wygładzić bez niszczenia ich. Prostownica parowa nada włosom wyczuwalną lekkość i miękkość oraz sprawi, że końcówki będą mniej szorstkie, niż przy zastosowaniu tradycyjnej prostownicy bez funkcji pary. 

Szczotka prostująca 

Jeżeli zależy nam bardziej na wygładzeniu niż wyprostowaniu włosów, dobrym wyborem może być szczotka prostująca do włosów, która działa łagodniej niż prostownica i znakomicie służy w codziennej, prostej pielęgnacji. 

Prostownice podróżne

Prostownica do włosów stała się na tyle popularnych urządzeniem, że duże grono użytkowniczek wręcz nie może się bez niej obejść, nawet będąc poza domem. Jeśli chcemy, aby włosy były proste również w podróży, dobrym pomysłem jest zakup prostownicy turystycznej. Prostownica podróżna nie zajmuje zbyt wiele miejsca w walizce, a posiada przy tym funkcjonalność podobną do klasycznych prostownic do włosów. W dodatku można ją kupić w niższej cenie. Mini prostownica do włosów zmieści się w każdej walizce czy torbie, by cieszyć się idealnie ułożonymi włosami ułożonymi, gdziekolwiek się znajdujemy. Należy jednak pamiętać, że nie jest to produkt przeznaczony do codziennego stosowania.

Karbownica do włosów - czym różni się od prostownicy?

Moda na pokarbowane włosy powstała w latach 80-tych i co jakiś czas powraca. Obecnie królujące trendy sprawiają, że coraz więcej pań jest zainteresowanych taką stylizacją i poszukuje karbownicy do włosów.  To urządzenie - inaczej zwane gofrownicą do włosów - działa podobnie do prostownicy, ale w tym przypadku płytki mają specjalne wybrzuszenia. Do kupienia są karbownice z płytkami o różnorodnym kształcie, z grubszymi lub cieńszymi wybrzuszeniami, co ma wpływ na wygląd fryzury. Efekt fal przez nią utworzonych utrzymuje się bardzo długo na włosach. Ponadto karbownica fantastycznie zwiększa objętość włosów, co jest rezultatem pożądanym przez spore grono kobiet.