Naczynia dla niemowląt i małych dzieci

Bestsellery

Piękny zestaw do karmienia dla niemowląt, sztućce i naczynia dla dzieci

Zmień codzienne posiłki z dziećmi w pełną frajdy zabawę! Z zestawem do karmienia z uroczymi motywami posiłki będą kojarzyły się Twoim dzieciom przede wszystkim z radością, a żaden dziecięcy talerz nie pozostanie pełny. Podpowiemy, jak wybrać wysokiej jakości zestaw naczyń dla dzieci, który pozwoli Ci zaoszczędzić czas i wytrzyma upadek na podłogę.

Jak wybrać dziecięcy zestaw do karmienia i jedzenia?

Jeśli Twoje dziecko powoli zaczyna jeść stałe pokarmy, nadszedł czas, by zaopatrzyć się w odporną i bezpieczną zastawę stołową oraz sztućce. Oprócz kolorowego motywu, rozmiaru i tworzywa, przy wyborze warto zwrócić uwagę na to, czy naczynia dla dziecka:

 • są kompaktowe,
 • nadają się do kuchenki mikrofalowej,
 • można myć w zmywarce.

Tworzywa, z jakich produkuje się naczynia dla dzieci

Tworzywo, z którego wykonane są naczynia i sztućce dla dzieci musi być bezpieczne i nie może zawierać substancji szkodliwych. Największą popularnością cieszą się:

 • Silikonowe naczynia dla dzieci są trwałe, łatwe do utrzymania w czystości i oferują bogate wzornictwo.
 • Talerzyki i miseczki bambusowe lekkie, ekologiczne i bardzo trwałe.
 • Drewniane naczynia dla dzieci są bardzo estetyczne i odporne na uderzenia i upadki na podłogę.
 • Plastikowa zastawa stołowa dla dzieci z certyfikatem PVC jest wytrzymała i wykonana z trwałych tworzyw. W procesie produkcji nie stosuje się ropy naftowej, ftalanów ani metali ciężkich.
 • Szkło i porcelana to ponadczasowa klasyka, odpowiednia dla starszych i bardziej samodzielnych dzieci.

Rodzaje naczyń dla dzieci

Na początku przygody ze stałymi pokarmami butelki dla niemowląt należy uzupełnić o nietłukące się miseczki i dziecięce łyżeczki do kaszek, które można kupić w przepięknych zestawach. Gdy tylko zaczniesz pakować jedzenie na spacery, warto rozszerzyć asortyment o butelki podróżne, termosy do posiłków, zamykane śniadaniówki dla dzieci oraz inne artykuły, które ułatwiają życie. Nie zapomnij przede wszystkim o dziecięcym śliniaku z kieszonką lub rękawkami, który uchroni odzież dziecka od zabrudzenia podczas posiłków.

 • Miseczka dla niemowląt to naczynie, które doskonale sprawdzi się przy pierwszych posiłkach maluszków. Miski muszą być wykonane z bardzo trwałych materiałów, gdyż często lądują na podłodze. Zapobiec temu może też praktyczna miseczka z przyssawką.
 • Talerzyki dla niemowląt z zabawnymi motywami to podstawa każdego zestawu naczyń dla małych dzieci, ułatwiająca przygodę z samodzielnym przyjmowaniem posiłków. Do wyboru masz wiele wzorów oraz kształtów. Wypróbuj talerzyk z przegródkami, który pozwoli Ci podzielić jedzenie według rodzaju lub koloru, albo głęboki talerz do zupy.
 • Sztućce dla dzieci ułatwiają małym rączkom chwytanie i zachęcają dzieci do samodzielności podczas jedzenia. Łyżeczkę dla niemowląt i pozostałe sztućce dla dzieci najlepiej dobrać odpowiednio do ich wieku.
 • Kubki dla dzieci to bogaty wybór różnego rodzaju kształtów i wzorów. Kubki ze słomką są odpowiednie dla dzieci, które dopiero uczą się pić. Kubki z zamykaną pokrywką sprawdzą się podczas spacerów na świeżym powietrzu.
 • Termosy na żywność i napoje pozwalają na wygodne spożywanie posiłków poza domem. Żywność utrzymuje swoją temperaturę, zarówno niską, jak i wysoką, przez wiele godzin.
 • Zamykane pudełka na przekąski z radosnymi motywami przydadzą się nie tylko do samego podawania przekąsek, ale również do przechowywania żywności.
 • Siateczka do gryzienia owoców dla niemowląt (często nazywana smoczkiem lub gryzakiem do pokarmów) służy do podawania świeżych owoców, warzyw, a nawet biszkoptów czy sera małym dzieciom w okresie przechodzenia z pokarmów płynnych na stałe.
 • Zestaw naczyń dla dzieci zawiera zazwyczaj wszystko, czego potrzebuje Twoje dziecko, kiedy przechodzi na stałe pokarmy. W skład zestawu wchodzi zwykle talerzyk i miseczka, a dopełniają je często sztućce dla dzieci i kubek w tych samych kolorach.

Szukasz uroczego zestawu do karmienia niemowląt, odpornych na upadki naczyń dla niemowląt z przyssawkami, smoczka do owoców lub talerzyka dla niemowląt? Wybieraj spośród różnorodnych naczyń dla dzieci o wspaniałych kolorach i wzorach, zaprojektowanych z myślą o najmłodszych przy stole i zmień każdy posiłek w świetną zabawę! Szeroki wybór akcesoriów dla niemowląt znajdziesz na stronie notino.pl.