Pieluchy wielorazowe

Pieluszki wielorazowe dla komfortu Twojego dziecka

Pieluchy wykonane z tkaniny są przyjazne dla skóry dziecka, środowiska i... Twojego portfela. Pieluszki wielorazowe to klasyka, która ponownie zyskuje na popularności. Jak spośród bogatej oferty wybrać najlepsze pieluchy wielorazowe, odpowiednie dla Twojego dziecka?

Powody, dla których warto wybrać pieluchy wielorazowe

  • Komfort dziecka: nie musisz się martwić o żadne "składniki", których lista w pieluszkach jednorazowych może być dość długa i pełna nieznanych substancji, na które skóra dziecka może różnie zareagować. Pieluchy wielorazowe są po prostu tkaniną i z dużym prawdopodobieństwem nie podrażnią wrażliwej skóry dziecka.
  • Przyjazność dla środowiska: w przeciwieństwie do pieluch jednorazowych, nie generują one tak ogromnej ilości odpadów, nie stanowią więc obciążenia dla środowiska naturalnego. Pieluchy z tkanin należy prać po każdym użyciu i wystarczą na długo.
  • Oszczędność pieniędzy: według wielu obliczeń, pieluszki wielorazowe są znacznie tańsze niż ciągły zakup pieluszek jednorazowych – i to nawet przy uwzględnieniu kosztów prania. Co ważne, można je ponownie wykorzystać, jeśli znowu zostaniesz rodzicem.
  • Brak problemów z: nieustannym poszukiwaniem promocji na pieluchy, ich ciągłym kupowaniem, noszeniem czy przechowywaniem. Odpada również konieczność częstszego wyrzucania śmieci czy powstawania nieprzyjemnych zapachów, nierozerwalnie związanych z korzystaniem z pieluch jednorazowych.

Jakie pieluszki wielorazowego użytku są dostępne na rynku?

Pieluchy wielorazowe można podzielić na dwie główne grupy, z których każda ma swoje zalety.

  • Pierwszą z nich jest wariant „wszystko w jednym” (AIO, czyli skrót od all in one), który na pierwszy rzut oka jest praktycznie nie do odróżnienia od pieluszek jednorazowych. Wszystkie warstwy pieluszki stanowią jedną całość, w całości przeznaczoną do prania.
  • Drugim rodzajem jest połączenie pieluch zewnętrznych + pieluch wewnętrznych. Obie części oferują wiele wariantów różnego rodzaju materiałów, sposobów mocowania oraz kształtów. Kupuje się je oddzielnie, a przewijanie jest zawsze dwuetapowe.

Podział pieluch wielorazowych (pieluch wewnętrznych) według zastosowanego materiału

Chłonna część wypełniająca pieluchy może być wykonana z różnego rodzaju materiałów, z których każdy ma inne zalety. Zastosowany materiał może być na bazie frotte, polaru, weluru czy krepy.

  • Pieluszki bawełniane – są najczęściej spotykanym materiałem (często z różnymi domieszkami). Wykazują doskonałą chłonność, są wytrzymałe, niedrogie w porównaniu z innymi i bez problemu znoszą częste pranie. Ich wadą jest bawełna jako surowiec – jej uprawa wiąże się ze stosowaniem dużej ilości środków owadobójczych i pochłania dużo wody. Rozwiązaniem tego problemu może być stosowanie pieluch z bawełny organicznej. Nasza rada: Z pieluszkami bawełnianymi z nadrukiem przewijanie sprawi wszystkim więcej radości.
  • Pieluszki bambusowe – włókno zastosowane do ich produkcji przetwarza się w inny sposób, dzięki czemu jest bardziej miękkie i błyszczące. Ich zdolności absorpcyjne są jeszcze większe niż w przypadku bawełnianych. Ponadto bambus rośnie szybko, bez konieczności stosowania środków chemicznych i dużego zużycia wody.

Pieluszki wielorazowe według kształtu

Jakie warstwy absorpcyjne są dostępne w ofercie?

  • Wkłady prostokątne: najczęstszy wybór dla małych niemowląt. Koszt ich zakupu jest stosunkowo niski, a zdolności absorpcyjne są wystarczające w przypadku małych dzieci. Ich zaletą jest też to, że bardzo szybko schną. Wkłady po prostu umieszcza się w górnej części pieluchy, by skóra dziecka pozostała sucha.

Nasza rada: Kwadratowe pieluszki z tkaniny można również stosować zamiast śliniaka, do wycierania buzi dziecka, do osłony wózka lub jako podkładkę do przebierania.

  • Boostery: zapewniają jeszcze większą chłonność, gdy absorpcja wkładów jest niewystarczająca i zazwyczaj są kompatybilne z pieluszkami wielorazowymi. Boostery występują w kilku kształtach i rozmiarach – krótsze dla małych dzieci, dłuższe dla większych. Jeśli chodzi o materiał, często stosuje się tutaj bambus.

Pieluchy wielorazowe to poczucie komfortu i wygody dla Ciebie i Twojego dziecka. Niezależnie od powodów, dla których je wybierasz, nie zawiodą Cię ani pieluszki bawełniane, ani bambusowe. Dodatkowo, jeśli kupisz kolorowe pieluszki wielorazowe z nadrukami, ich zmiana będzie jeszcze przyjemniejsza. Szukasz ekologicznego rozwiązania w podróży, kiedy nie masz możliwości prania pieluszek? Wybierz eko pieluchy, które stanowią idealny kompromis między pieluchą wielorazową a jednorazową. Wybieraj spośród bogatej oferty artykułów dla niemowląt na notino.pl!