Piękna cera nie musi pozostawać jedynie w sferze marzeń! Wysokiej jakości korektor to tajna broń, którą znajdziesz w każdej dobrze wyposażonej kosmetyczce. W ciągu kilku chwil zamaskuje cienie pod oczami, trądzik, popękane naczynka i blizny, a także rozświetli cerę oraz podkreśli kontury twarzy. Sprawdź z nami, jak wybrać najlepszy korektor do konkretnego problemu lub rodzaju skóry, a niedoskonałości urody znikną!
Zastanawiasz się nad różnicą między podkładem a korektorem? Chociaż korektor jest często podobny do klasycznego podkładu, główną różnicę stanowi gęstsza konsystencja korektora, a także bardziej nasycona pigmentacja, co ułatwia maskowanie niepożądanych zmian na skórze. Podczas gdy podkład stosuje się na całą twarz, korektor kryjący aplikuje się jedynie na określone partie skóry – na przykład pryszcze, cienie pod oczami czy przebarwienia. Podkład i korektor tworzą wyjątkową parę.
Jeśli naprawdę chcesz polegać na swoim korektorze, wybierz nie tylko odpowiedni odcień, ale i odpowiednią teksturę i rodzaj produktu dla swojej skóry.
Niezależnie od tego, czy masz skórę tłustą, suchą, problematyczną czy dojrzałą, odpowiednia konsystencja zapewnia idealne zgranie się korektora ze skórą.
Korektor w sztyfcie (tzw. cover stick) lub w kredce to idealny wybór w przypadku skóry tłustej i problematycznej. To korektor o wysokim stopniu krycia, który wystarczy nanieść w jednej warstwie , by ukryć trądzik, wyraziste niedoskonałości skóry czy zaczerwienienia wokół ust.
Wskazówka: Jeśli często borykasz się z trądzikiem, wypróbuj dobrze kryjący korektor na wypryski z kwasem salicylowym i innymi korzystnymi składnikami, które łagodzą zmiany i wspierają proces gojenia. Najlepszy korektor na pryszcze? Wybierz kosmetyk w sztyfcie!
Korektor z gąbeczką lub aplikatorem to idealny korektor do skóry suchej, ponieważ jej nie wysusza. Ze względu na bardziej płynną i lżejszą konsystencję zwykle zapewnia mniejsze krycie w porównaniu do korektora w sztyfcie, ale za to można go aplikować i rozcierać bez ryzyka osadzania się w drobnych zmarszczkach. To najlepszy korektor pod oczy, na zmarszczki oraz do dojrzałej skóry.
Wskazówka: W przypadku bardzo suchej skóry lub głębszych zmarszczek wypróbuj nawilżający korektor z kwasem hialuronowym. Tego rodzaju substancje pielęgnacyjne powinien zawierać każdy korektor pod oczy dla 50-latki, prawda?
Półpłynny korektor do twarzy łączy w sobie właściwości i zalety korektora w płynie i sztyfcie. Zapewnia lepsze krycie niż korektor w płynie, a w porównaniu do korektora w sztyfcie lepiej sprawdzi się również do okolic oczu, maskując naczynka, zmiany zapalne i zaczerwienienia.
Porada: Lubisz naturalne kosmetyki kolorowe? Wypróbuj korektor naturalny bio lub korektor mineralny pełen olejków roślinnych, ekstraktów ziołowych i mineralnych pigmentów kryjących.
Czy chcesz zamaskować konkretne niedoskonałości, rozświetlić cerę czy raczej podkreślić kontury twarzy? W rzeczywistości wybór odpowiedniego odcienia korektora zależy od tego, w jakim celu go używasz. Możesz trzymać się swojego odcienia skóry lub postawić na korektor kolorowy, który ukryje konkretny problem na skórze, taki jak pryszcze, cienie pod oczami czy zaczerwienienia.
Zielony korektor na trądzik, żółty korektor na cienie pod oczami czy może pomarańczowy korektor pod oczy? Poniżej znajdziesz wskazówki, jak wybrać najlepszy dla siebie.
Wskazówka: Czy borykasz się z wieloma różnymi niedoskonałościami jednocześnie? Praktycznym rozwiązaniem będzie zatem paleta korektorów z odcieniami cielistymi i kolorowymi, które można stosować zamiennie w zależności od aktualnych potrzeb skóry.
Czyli – najpierw podkład czy korektor? Poniżej kilka wskazówek, jak prawidłowo używać korektora:
Ukrycie efektów nieprzespanej nocy, niespodziewanej wysypki czy świecącego pryszcza nigdy nie było łatwiejsze! W szerokiej ofercie korektorów, dostępnej w Notino, odkryjesz kryjący korektor antybakteryjny na trądzik, rozświetlający i lekki korektor pod oczy czy korektor na przebarwienia, dzięki czemu drobne niedoskonałości cery nie będą widoczne!