Pielęgnacja biustu

Olejki, kremy i maści do pielęgnacji piersi i brodawek sutkowych

Utrzymuj swoje piersi w doskonałej kondycji również, a może szczególnie, podczas ciąży i karmienia piersią! Piersi, które zmieniają swój kształt, potrzebują najlepszego wsparcia w postaci biustonosza do karmienia, tak by gruczoły mlekowe zyskały możliwość prawidłowego rozwoju. Ale oprócz odpowiedniej bielizny, zapewnij swoim piersiom intensywnie odżywiającą pielęgnację, która zapewni skórze większą elastyczność i zapobiegnie jej wiotczeniu, zapobiegnie powstawaniu rozstępów, a także, co nie mniej ważne, zatroszczy się o obolałe brodawki sutkowe podczas karmienia piersią.

Jak dbać o piersi w ciąży?

W ciąży wzrasta wrażliwość brodawek sutkowych, a piersi zmieniają swój rozmiar, co może przyczyniać się do pękania włókien elastyny, przesuszania się skóry i powstawania rozstępów na piersiach. Zacznij od stosowania odżywczego olejku do piersi lub ujędrniającego kremu na rozstępy w ciąży, masując piersi okrężnymi ruchami, by zapewnić skórze optymalną elastyczność.

Nasza rada: Już w czasie ciąży z piersi może wyciekać pierwsze mleko (siara). Aby zapobiec przypadkowemu zabrudzeniu ubrań, zalecamy rozpoczęcie stosowania jednorazowych wkładek laktacyjnych.

Pielęgnacja piersi po porodzie

  • Po porodzie w piersiach uruchamia się na dobre proces produkcji mleka, a nawał pokarmu może przyczyniać się do tego, że piersi staną się boleśnie twarde, a nawet gorące. Regularny masaż stwardniałych piersi z użyciem olejku do piersi zapewni Ci ulgę. Oprócz złagodzenia bólu, masaż delikatnie stymuluje pracę gruczołów sutkowych. Przed karmieniem należy umyć brodawki, by zmyć olejek.
  • Po karmieniu piersią warto stosować profilaktycznie ochronną maść na sutki lub łagodzący balsam do brodawek, aby zapobiec powstawaniu bolesnych pęknięć, wspomóc regenerację skóry i złagodzić podrażnienia. Wypróbuj na przykład krem na sutki z lanoliną, która stanowi świetny wybór również podczas karmienia piersią, ponieważ jest bezzapachowa i całkowicie pozbawiona smaku. Przed karmieniem piersią wystarczy jedynie zetrzeć krem.
  • Krem ujędrniający do piersi po porodzie poprawia ogólną kondycję skóry i ujędrnia ją. Skóra staje się elastyczna i szybciej się regeneruje, poprawia się krążenie krwi, a do tkanek i mięśni dociera więcej substancji odżywczych, co przywraca piersiom młodszy wygląd. Krem ujędrniający piersi zawiera zwykle odżywcze masło kakaowe lub masło shea, nawilżającą witaminę E oraz ujędrniający kolagen.

Nasza sugestia: W pierwszych dniach po porodzie zalecamy stosowanie hydrożelowych kompresów na brodawki sutkowe, które wspomagają regenerację skóry, a ponadto można je stosować jako zimny okład.

Rozpieszczaj swoje piersi w czasie ciąży i po porodzie, a odwdzięczą Ci się pięknym i zdrowym wyglądem! Wysokiej jakości produkty dla kobiet w ciąży i matek karmiących piersią znajdziesz na notino.pl.