Gryzaki dla niemowląt

Filtr
Przedział cenowy

-

Promocje i prezenty
Ocena
  •   1
  •   1
Bestsellery

Gryzaki dla niemowląt – ulga podczas ząbkowania i pierwsza zabawka

W okresie, kiedy dziecku zaczynają wyrzynać się pierwsze ząbki, kolorowe gryzaki to najlepsze, co możesz dziecku zaproponować. Gryzaki dla niemowląt nie tylko pomagają ukoić obolałe i zaognione dziąsła, ale także delikatnie je masują i pobudzają krążenie, co przyspiesza wyrzynanie się ząbków. Dostosowany do wieku dziecka design gryzaków wpływa na percepcję sensoryczną, stymuluje koordynację ruchową i przynosi radość z zabawy. Doradzimy Ci, jak wybrać najlepszy gryzak dla Twojego dziecka.

Rodzaje gryzaków dla dzieci

Gryzaki do stosowania podczas ząbkowania różnią się tworzywem, konstrukcją i podziałem według wieku dziecka. Pierwszym kryterium przy wyborze gryzaka jest jego łatwy do uchwycenia kształt, ponieważ dziecko powinno bez problemu móc utrzymać i bawić się gryzakiem. Następnie należy skupić się na materiale, z którego wykonano gryzak i jego zastosowaniu. Niektóre gryzaki zawierają grzechotki, które zapewniają dzieciom rozrywkę w domu i w podróży, podczas gdy inne można schłodzić w lodówce, aby złagodzić podrażnione dziąsła.

Podział gryzaków według tworzywa

Kupując gryzaki dla dzieci, warto wypróbować różnego rodzaju tworzywa. Każdemu dziecku może odpowiadać coś innego.

  • Plastikowy gryzak dla niemowląt jest miękki i oferuje szeroki zakres możliwości wykończenia powierzchni (rowki i wypukłości), delikatnie masując dziąsła dziecka. Wybierając plastikowy gryzak, upewnij się w opisie produktu, że jest on wolny od ftalanów, BPA i innych szkodliwych substancji.
  • Gryzak drewniany jest gładko oszlifowany i całkowicie bezpieczny. Najczęściej stosuje się drewno dębowe, klonowe lub z drzew owocowych.
  • Gumowy gryzak chłodzący to idealny wybór podczas ząbkowania. Gryzak chłodzący wykonany jest z wysokiej jakości miękkiego materiału i wypełniony wodą mikrobiologiczną. Można go zatem umieścić w lodówce i lekko schłodzić, co zapewnia łagodzący i kojący efekt.
  • Gryzak silikonowy dla niemowlęcia wykonany jest z całkowicie bezpiecznego silikonu spożywczego.
  • Gryzak kauczukowy stanowi oczywisty wybór dla rodziców preferujących naturalne tworzywa, ponieważ jest wykonany z naturalnego kauczuku. Należy jednak pamiętać, że w przypadku stosowania tego rodzaju gryzaka u dziecka może wystąpić reakcja alergiczna.

Podział gryzaków według wieku dziecka

  • Między 2 a 3 miesiącem życia niemowlęta zaczynają utrzymywać przedmioty w rączkach, a grzechotki lub drewniane zabawki do gryzienia z kolorowymi elementami, które można obracać lub które wydają dźwięki, stymulują dziecko do poznawania środowiska, ćwicząc jednocześnie koordynację ręka-oko. Ten rodzaj gryzaka zapewni Twojemu dziecku rozrywkę na wiele miesięcy.
  • Między 4. a 8. miesiącem życia rozpoczyna się trudny okres, w którym najpierw wyrastają zęby przednie, a następnie trzonowe. W tym przypadku najlepiej sprawdzi się gryzak z elementami masującymi.

Nasza rada: Kiedy zaczynają pojawiać się pierwsze ząbki, wypróbuj szczoteczkę do zębów dla niemowląt do nakładania na palec, która oprócz możliwości wykonania masażu dziąseł, stanowi niezbędny element codziennej higieny jamy ustnej.

Jak czyścić gryzak?

Regularnie myj gryzaki dla niemowląt ciepłą wodą z dodatkiem naturalnego mydła. Niektóre gryzaki można również myć w zmywarce, gotować lub sterylizować, zgodnie z instrukcją na opakowaniu. Regularna i prawidłowa konserwacja przedłuży ich żywotność.

Uspokajający gryzak żelowy pozwalający na umieszczenie go w lodówce, naturalny gryzak drewniany z zabawnymi koralikami lub elementami z tkaniny albo gumowy gryzak o oryginalnym designie – wybierz z naszej oferty najlepszy gryzak i inne zabawki dla niemowląt już dziś!