Laktatory

Bestsellery

Laktatory dla kobiet karmiących

Laktator stanowi ogromne wsparcie dla karmiących matek, ponieważ służy do szybkiego odciągania mleka z piersi, a także wspomaga stymulację produkcji mleka i łagodzi obrzęk piersi pomiędzy sesjami karmienia piersią. Niezależnie od tego, czy chcesz zachować swoje mleko do nakarmienia dziecka w późniejszym czasie, czy też chcesz odciągnąć nadmiar pokarmu z piersi, najlepsze laktatory czekają na Ciebie w Notino!

Zalety laktatorów

 • Wspomaga stymulację produkcji mleka i rozwiązuje niektóre problemy związane z laktacją i karmieniem piersią.
 • Znoszą poczucie nieprzyjemnego napięcia piersi przed lub po karmieniu.
 • Doskonały wybór dla matek, które rodziły przez cesarskie cięcie lub jeśli dziecko urodziło się przedwcześnie i jeszcze nie może być karmione piersią.
 • Umożliwiają odciągnięcie pokarmu na zapas i karmienie dziecka przez inne osoby.
 • Odciąganie pokarmu za pomocą laktatora jest bardziej komfortowe niż tradycyjne odciąganie.
 • Laktator nie zajmuje dużo miejsca i stanowi praktyczne wsparcie również w podróży.

Jak wybrać najlepszy laktator?

Oferujemy laktatory ręczne i elektryczne, które będą wspierać każdą mamę w okresie karmienia piersią. Przy wyborze laktatora warto wziąć pod uwagę częstotliwość odciągania pokarmu, pojemność zbiornika, system odciągania pokarmu i inne funkcje urządzenia. Doradzimy Ci, jak wybrać laktator, który będzie odpowiadał Twoim potrzebom.

Rodzaje laktatorów

 • Ręczny laktator, czyli ręczny odciągacz pokarmu to odpowiedni wybór dla matek, które nie mają problemu z laktacją i chciałyby tylko znieść nieprzyjemne poczucie napięcia z piersi lub dokładnie opróżnić je z pokarmu, by wzmocnić laktację, albo czasami odciągnąć mleko do przechowywania. Laktator ręczny wyposażony jest w uchwyt, w którym wytwarzane jest podciśnienie. Stymulacja piersi następuje poprzez ręczne naciśnięcie tłoka, a mleko powoli spływa do butelki. Laktatory ręczne są tańsze, ale zwykle postrzega się je jako mniej wygodną opcję.
 • Laktator elektryczny oferuje matkom większy komfort, gdy te chcą regularnie odciągać pokarm. Jeśli chcesz ustabilizować wzmożoną laktację i uwolnić piersi od nadmiaru pokarmu kilka razy dziennie, laktator elektryczny jest szybszą i bardziej skuteczną opcją niż laktator ręczny. Urządzenie wyposażone jest w głowicę ssącą, która wytwarza podciśnienie, podobnie jak laktator ręczny, ale stymulacja piersi odbywa się automatycznie, pozostawiając kobiecie możliwość wyboru zarówno siły, jak i szybkości odciągania mleka. Laktatory elektryczne są zasilane akumulatorowo, poprzez podłączenie do sieci lub zasilane przez kabel USB. Niektóre typy laktatorów oferują różne opcje zasilania jednocześnie.

Objętość pojemnika na pokarm

Objętość pojemnika wynosi zazwyczaj od 120 ml do 300 ml. Wybierając laktator, warto zwrócić uwagę na to, ile mleka trzeba odciągać każdego dnia i czy w zestawie znajdują się zapasowe pojemniki na mleko. Butelki można często kupić również oddzielnie.

Metoda odciągania mleka

 • Laktator jednofazowy jest odpowiedni dla matek, które nie mają problemów z laktacją. Ten typ laktatora pozwala na regulację podciśnienia podczas odciągania pokarmu, dla jeszcze większego komfortu mamy.
 • Laktatory dwufazowe są odpowiednie dla mam, które chcą rozpocząć i ustabilizować laktację po porodzie. Ten typ laktatora wiernie naśladuje sposób, w jaki dzieci ssą pierś i robi to dwufazowo. W fazie stymulacji urządzenie przygotowuje pierś do rozpoczęciu laktacji, ale jeszcze bez wypływu mleka, a następnie rozpoczyna się właściwa faza laktacyjna, podczas której odciągany jest pokarm.
 • Laktator trzystopniowy jest przeznaczony dla matek, mających problemy z karmieniem piersią. Stabilizuje i stymuluje laktację, a oprócz fazy ssania i stymulacji dodatkowo masuje brodawkę sutkową.

Inne funkcje laktatora

Niektóre laktatory oferują również dodatkowe funkcje, które mogą sprawić, że odciąganie pokarmu będzie jeszcze bardziej przyjemne i komfortowe. Niektóre z nich to:

 • Wkładka masująca łagodząca bolesność piersi.
 • Wyświetlacz ze wskaźnikiem stanu naładowania akumulatora.
 • Tryb stymulacji wpływający na jakość laktacji.
 • Regulacja intensywności ssania.

Jak prawidłowo odciągać pokarm za pomocą laktatora?

Przed pierwszym użyciem laktatora należy dokładnie przeczytać instrukcję dołączoną do opakowania. Ogólnie rzecz biorąc, rozpoczynając odciąganie pokarmu mama powinna być spokojna i zrelaksowana. Podczas odciągania można delikatnie masować pierś, pić ciepłą herbatę, rozgrzać się uprzednio w kąpieli lub zastosować ciepły okład.

Laktator to niezastąpione wsparcie w okresie karmienia piersią, który złagodzi problemy laktacyjne i przyniesie ulgę obolałym piersiom. Już dziś zapoznaj się z naszą szeroką ofertą laktatorów.