Kremy z filtrem dla niemowląt i dzieci

Bestsellery

Jaki krem do opalania dla dzieci wybrać?

Chroń skórę swojego dziecka przed promieniowaniem słonecznym za każdym razem, gdy przebywasz na zewnątrz, stosując najlepszy krem ​​przeciwsłoneczny dla dzieci. Nie tylko na wakacjach nad morzem, ale również na co dzień.

Skóra dziecka jest nie tylko bardziej wrażliwa, ale też kilkukrotnie cieńsza niż dorosłych, dzięki czemu łatwiej i szybciej ulega poparzeniom. Klasyczny krem przeciwsłoneczny dla dorosłych może dodatkowo podrażnić dziecięcą skórę. Aby skutecznie ochronić skórę swojego dziecka, zapobiegając tym samym nie tylko poparzeniom słonecznym, ale i chorobom skóry, stosuj specjalne spraye do opalania dla dzieci oraz kremy z filtrem dla niemowląt i noworodków.

Jak odpowiednio dobrać krem ​​przeciwsłoneczny dla dzieci?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze najlepszego kremu przeciwsłonecznego dla dzieci?

  • Faktor ochronny – dla skóry dziecka zalecane są filtry przeciwsłoneczne o współczynniku ochrony co najmniej 30, choć optymalna wartość to SPF 50.
  • Wodoodporność – z pewnością docenisz praktyczność kremu do opalania dla dzieci przede wszystkim na basenie lub nad morzem, kiedy dzieci co chwilę wchodzą do wody.
  • Skład – wysokiej jakości produkty przeciwsłoneczne dla dzieci nie zawierają potencjalnie drażniących substancji. Idealny krem z filtrem dla dzieci nie powinien zawierać substancji zapachowych, konserwantów ani innych alergenów. Bezpieczniej jest też wybrać mineralny lub naturalny krem do opalania dla dzieci. Jeśli Twoje dziecko cierpi na AZS, wybierz łagodzący krem ​​przeciwsłoneczny dla dzieci z atopowym zapaleniem skóry.

Rodzaje kosmetyków przeciwsłonecznych dla dzieci

Wybieraj z szerokiej gamy produktów, od kremów przeciwsłonecznych dla noworodków i niemowląt aż po preparaty dla starszych dzieci o mniej wrażliwej skórze.

  • Krem przeciwsłoneczny dla noworodków i niemowląt to kosmetyk niezbędny w pielęgnacji skóry najmłodszych, nawet jeśli znajdują się w cieniu.
  • Krem do opalania dla dzieci ma gęstszą konsystencję i jego aplikacja może potrwać dłużej. Dzięki wolniejszej absorpcji masz jednak pełną kontrolę nad posmarowanymi już partiami skóry, by zapewnić dziecku kompleksową ochronę przed słońcem.
  • Spray przeciwsłoneczny dla dzieci jest łatwy i szybki w aplikacji. Nie jest gęsty jak krem do opalania, dlatego należy częściej ponawiać aplikację.

Nasza sugestia: Niezależnie od tego, czy wybierzesz balsam do opalania dla dzieci, krem ​​czy spray, podczas dłuższego pobytu na zewnątrz powtarzaj aplikację produktu co 2-3 godziny.

Wybieraj z szerokiej oferty kremów przeciwsłonecznych dla dzieci La Roche-Posay, Bioderma czy Eucerin, by cieszyć się z pobytu na słońcu bez obaw o ewentualne poparzenia skóry, choroby lub inne problemy, mogące wynikać z nadmiernej ekspozycji na słońce.