Niania elektroniczna

Filtr
Przedział cenowy

-

Rodzaj niani elektronicznej
Rodzaj zasilania
Promocje i prezenty
Ocena
 •   1

Niania elektroniczna – małe wielkie wsparcie dla każdego rodzica

Możesz mieć swoje maleństwo na oku 24 godziny na dobę. Niania elektroniczna zapewni Ci pełną kontrolę nad snem dziecka, nawet jeśli nie przebywacie w tym samym pomieszczeniu. Nianie w bardzo dużym uproszczeniu działają na zasadzie walkie-talkie, zapewniając możliwość sprawdzenia w dowolnym momencie, co się dzieje z dzieckiem.

Dlaczego nianie elektroniczne są tak przydatne?

Ze wszystkich rzeczy dla niemowląt dostępnych na rynku, jedną z najbardziej przydatnych jest z pewnością niania elektroniczna. To niewielkie urządzenie znacznie ułatwi Ci opiekę nad Twoim maluszkiem:

 • Możesz przebywać w innym miejscu domu. I to bez obaw, czy Twoje dziecko spokojnie śpi. Zyskujesz możliwość, by bez stresu zająć się innymi obowiązkami lub odpoczynkiem, mając jednocześnie 100% kontroli nad dzieckiem.
 • Nie musisz co chwilę zaglądać do dziecka. Możesz spokojnie posiedzieć z przyjaciółmi na tarasie, gdy dziecko śpi już w swoim łóżeczku, co nie jest takie oczywiste dla rodziców nieposiadających elektronicznej niani.
 • Lepiej wypoczniesz w podróży. Monitorowanie dziecka docenisz szczególnie podczas wyjazdu. Czas wolny spędzany poza domem stanie się dla Was o wiele przyjemniejszy.
 • Rodzicielstwo na profesjonalnym poziomie ;) Niektóre nianie elektroniczne pozwalają kontrolować temperaturę w pokoju dziecka, odtwarzają kołysanki, emitują kojące światło lub umożliwiają transmisję głosową, by móc pocieszyć dziecko nawet jeśli jeszcze Cię przy nim nie ma.
 • Trening samodzielnego snu. Kiedy zdecydujesz się na rozpoczęcie treningu samodzielnego snu, docenisz zakup niani, zwłaszcza tej wyposażonej w kamerę.

Podstawowy podział niań elektronicznych dla niemowląt

Jak wybrać odpowiednią nianię elektroniczną dla swojego dziecka? Po pierwsze, warto się zastanowić, jakie funkcje są Ci potrzebne.

 • Klasyczna niania elektroniczna z funkcją audio: urządzenie automatycznie włącza się, kiedy rośnie poziom dźwięku w pomieszczeniu (np. dziecko zaczyna gaworzyć). Nianie tego rodzaju są zwykle tańsze i mają większy zasięg niż te wyposażone w kamery. Ponadto są bardzo kompaktowe, dlatego doskonale sprawdzą się w podróży.
 • Nianie elektroniczne z kamerami: dzięki nim nie tylko usłyszysz dziecko, ale też zobaczysz je w czasie rzeczywistym. Nie musisz już cały czas biegać do pokoju dziecka, by podpatrzeć, co się tam dzieje i czy wciąż jest przykryte. Niania z kamerą jest nieco droższa, ma krótszy zasięg niż klasyczna i sygnał jest bardziej podatny na zakłócenia.
 • Niania z monitorem oddechu: zaleca się monitorowanie oddechu dziecka do ukończenia przez nie pierwszego roku życia. Niania w komplecie z monitorem oddechu zapewni Ci poczucie bezpieczeństwa w tej kwestii.

Jaka jest różnica między poszczególnymi modelami elektronicznych niań?

Nianie elektroniczne różnią się między sobą parametrami technicznymi, z którymi warto zapoznać się przed zakupem.

 • Transmisja dźwięku może być analogowa, cyfrowa lub realizowana przez Internet. Nianie analogowe mają duży zasięg (doskonałe do dużego mieszkania lub domu jednorodzinnego z ogrodem), ale z drugiej strony częściej mogą występować zakłócenia sygnału. Cyfrowe nianie elektroniczne mają mniejszy zasięg (a więc dla mniejszych mieszkań), ale z kolei rzadziej występują w nich zakłócenia. Nianie internetowe uzależnione są od połączenia z Internetem, dlatego sprawdzą się w Twoim domu, ale już niekoniecznie w podróży. Znajdziesz wśród nich również inteligentne nianie, które działają na zasadzie nadajnika i aplikacji w smartfonie.
 • Zasięg i liczba kanałów to kolejna ważna kwestia. W mniejszych mieszkaniach zasięg sygnału nie stanowi problemu. Jeśli mieszkasz w większym domu z dużą liczbą przeszkód typu ściany, drzewa w ogrodzie itp., warto zainwestować w duży zasięg. Ponadto, im więcej kanałów, tym większe prawdopodobieństwo, że znajdziesz ten właściwy, który nie będzie z niczym kolidował.
 • Zasilanie urządzenia, aby pozostawało ono w stałej gotowości do pracy, muszą zapewnić odpowiednie baterie (wymienne lub wewnętrzny akumulator), podłączenie do sieci lub USB. Możliwość zasilania na baterie (niania bezprzewodowa) docenisz szczególnie w podróży.

Powyższe cechy powinny stanowić główne kryteria wyboru najlepszej niani elektronicznej dla Ciebie i Twojego dziecka. Niezależnie od tego, czy jest to niania z opcją audio czy z kamerą, większość z nich wyposażona jest również w takie funkcje jak możliwość komunikacji dwukierunkowej, odtwarzanie kołysanek, różne czujniki sytuacji w pokoju dziecka czy systemy alarmowe, gdy monitor znajduje się poza zasięgiem sygnału. Wybierz odpowiednią nianię, by zapewnić sobie i swojemu dziecku poczucie spokoju i komfortu przez pierwsze miesiące i lata jego dzieciństwa!