Lokówka do włosów

Bestsellery

Lokówki do włosów - modele, które królują w rankingach!

Marzą Ci się piękne loki lub delikatne fale? Lokówka do włosów to jedno z tych urządzeń, które dla wielu kobiet są niezastąpione w stylizacji fryzury. Jaka lokówka będzie najlepsza dla Ciebie? Sprawdź!

Jaką lokówkę wybrać?

Dobra lokówka powinna w szybki, prosty i bezpieczny sposób wyczarować na naszej głowie urocze fale czy loczki. Jak podjąć odpowiednią decyzję i znaleźć taką, która będzie nam znakomicie służyć przez lata? Najważniejsze parametry to średnica wałka, rodzaj zastosowanej powłoki i zakres temperatury. Dodatkowym atutem lokówki będzie jonizacja. Warto postawić na sprawdzoną markę, która cieszy się zaufaniem w tej kategorii. Dla wielu pań lokówka Philips czy lokówka Babyliss jest ideałem. Często pojawia się też pytanie, jaką lokówkę wybrać do długich, a jaką do krótkich włosów. Z reguły dziewczyny o dłuższych włosach decydują się na grubsze lokówki. Determinuje to obecna moda na naturalnie i romantycznie wyglądające fale. Natomiast ostatnio furorę robią również ultra cienkie lokówki, które pozwalają stworzyć szaloną burzę loków wzbudzających zachwyt i zainteresowanie innych osób. Wszystko zależy więc od efektu, jaki chcemy osiągnąć. Pamiętajmy, że producenci oferują różne rodzaje lokówek. Warto też zwrócić uwagę, że obecnie wiele modeli posiada wymienne końcówki, które umożliwiają eksperymentowanie z grubością pukli.

Lokówki o dużej średnicy lub lokówki stożkowe - najlepsze do fal

Na wygląd loków wpływa oczywiście grubość lokówki. Chcąc uzyskać na włosach efekt pięknych fal, warto skorzystać z lokówki o dużej średnicy. Gruba lokówka do włosów to obecnie jedno z najmodniejszych urządzeń do stylizacji. Jakiś czas temu na rynku pojawiły się też lokówki stożkowe. Dzięki stopniowo zmniejszającej się średnicy wałka lokówka stożkowa umożliwia wykonanie naturalnie wyglądających fal - loki są grubsze u nasady włosów i cieńsze na końcach. 

Lokówka automatyczna - kręcenie włosów jeszcze nigdy nie było tak proste!

Lokówka automatyczna jest świetnym rozwiązaniem dla pań, które chcą maksymalnie ułatwić sobie codzienną stylizację loków. To na pewno dobra inwestycja, gdy mamy zamiar cieszyć się lokami kilka razy w tygodniu lub nie mamy wprawy w zakręcaniu loków. Zrobienie loków automatyczną lokówką nie powinno sprawiać żadnego problemu - urządzenie niemal samo nawinie włosy i wypuści loki, gdy kosmyki będą już gotowe. Wystarczy włożyć wydzielone pasma do komory.

Suszarko-lokówka - do szybkiego układania fryzury

Nie trudno się domyślić, że lokówko-suszarka łączy w sobie funkcje kręcenia i suszenia włosów. Mowa o specjalnych modelach z ząbkami przypominającymi okrągłą szczotkę. Za pomocą suszarko-lokówki nie stworzymy burzy gęstych loków, jednak z łatwością i do tego w krótkim czasie wysuszymy włosy, nadamy im objętość i wymodelujemy subtelne fale. Takie urządzenie może z powodzeniem zastąpić na co dzień zwykłą suszarkę.