Pasta na wrażliwe zęby

Bestsellery

Pasta do zębów wrażliwych

Czy borykasz się z problemem wrażliwych zębów i dziąseł? Sięgnij po pastę do zębów wrażliwych i zapomnij o tych problemach! Niezależnie od tego, czy ich nadwrażliwość objawia się reakcją na zimne, słodkie czy gorące napoje, oferujemy skuteczne rozwiązania.

Zalety pasty na wrażliwe zęby

  • Odbudowuje i wzmacnia szkliwo zębów.
  • Chroni zęby przed próchnicą.
  • Przy dłuższym stosowaniu redukuje wrażliwość zębów.
  • Zawiera minerały, niezbędne dla zdrowia zębów.

Co przyczynia się do powstawania nadwrażliwości zębów?

Najczęściej przyczyną nadwrażliwości zębów są odsłonięte szyjki zębowe, które cofają się wskutek niepoprawnych technik mycia zębów. Odsłonięta zębina ma na swojej powierzchni kanaliki zębinowe, które w kontakcie z zimnem, gorącem lub słodyczą reagują aktywacją nerwów – bólem.

Krótkotrwała nadwrażliwość zębów może być również spowodowana wybielaniem, w tym przypadku powinna jednak zniknąć w ciągu kilku dni.

Jakie produkty stosować przy nadwrażliwości zębów?

Aby zmaksymalizować skuteczność past do wrażliwych zębów, zaleca się dodatkowo stosowanie w regularnej higienie jamy ustnej specjalnych żeli o wysokiej zawartości wapnia lub fluoru. Jeśli tego rodzaju preparaty i pieczołowita pielęgnacja przestrzeni międzyzębowych nie wystarczą, należy się zwrócić o pomoc do stomatologa. W gabinecie dentystycznym można skorzystać z zabiegów i profesjonalnych produktów, które rozwiążą problem nadwrażliwości zębów i dziąseł.

Na początek zacznij jednak od regularnej pielęgnacji jamy ustnej, sięgając po pastę do zębów wrażliwych firm Elmex, Sensodyne czy Biorepair, by już wkrótce cieszyć się z uzyskanych rezultatów.