Perfumy waniliowe

Bestsellery

Słodki, pobudzający i afrodyzjakalny zapach, który od dawna stosowano, by uwodzić. Przyjemny waniliowy aromat zna chyba każdy. Poprawia nastrój, wywołuje euforię i redukuje stres. Wanilię uzyskuje się z torebek nasiennych wanilii płaskolistnej - pnącza z rodziny storczykowatych o przepięknych, żółtych kwiatach. Pochodzi z Meksyku, gdzie docenili ją już Toltekowie i Aztekowie. Obecnie uprawia się ją również na Karaibach, w Indonezji oraz na Madagaskarze, który jest największym producentem wanilii na świecie.

Charakterystyka zapachu wanilii:

Słodki, przyjemny i wykwintny zapach. Wanilia bourbon ma delikatnie drzewny, dymny aromat.

Jak pozyskuje się esencję wanilii:

Torebki nasienne wanilii zbiera się przed dojrzewaniem po około 8 miesiącach. Następnie suszy się je i poddaje procesowi fermentacji, w trakcie której w strączkach powstają kryształki aromatycznej waniliny, która odpowiada za niezwykły słodki zapach i smak wanilii. Cały ten proces jest bardzo skomplikowany i kosztowny, dlatego dziś zapach wanilii często uzyskuje się syntetycznie.

Perfumy waniliowe są niezwykle uwodzicielskie, ale przy tym nie sprawiają wrażenia tanich ani nie wybijają się na pierwszy plan. Zakochaj się w ich rozgrzewającym aromacie i wybierz najlepsze perfumy z wanilią!