Przejdź do głównej zawartości

Perfumy z ambrą

Odkryj zapach ambry, który ogrzeje Cię nawet w najchłodniejszy dzień. Kompozycja akordów słodkiego drzewa, wanilii i miodu, nadająca całości orientalnego charakteru, pozostanie na Twojej skórze przez wiele godzin. Zapach ambry wpływa na umysł, poprawia nastrój i przynosi przyjemne odprężenie.

 

Charakterystyka zapachu ambry:

Woń ambry jest drzewna i niezwykle orientalna. To kombinacja aromatu słodkiego drzewa, przypraw i miodu. Jej tony są ciepłe i pudrowe, nadając perfumom słodycz tytoniu o waniliowych akcentach. Ambra doskonale podkreśla charakter pozostałych składników perfum i znacznie zwiększa ich trwałość.

Jak pozyskuje się zapach ambry:

Ambra lub inaczej jantar to skamieniała żywica dawno wymarłych sosen, których wiek szacuje się od 50 do 300 milionów lat. W miejscu uszkodzenia kory sosna zaczęła wydzielać płyn, który zastygając chronił drzewo przed pleśnią i innymi chorobami. Tak powstała żywica ma złotawo-miodową barwę oraz piękny i ciepły, drzewny zapach. Z ambry nie da się wyekstrahować esencji aromatycznej, jednakże perfumiarze, w uznaniu dla wyjątkowości i piękna tego kamienia, odtwarzają ten akord, komponując go z innych składników zapachowych i dodając tak uzyskane nuty do perfum.

Aby uzyskać zapach ambry, wykorzystuje się nuty zapachowe labdanum, brązowej żywicy uzyskiwanej z rośliny Labdanum Cistus ladanifer oraz Cistus creticus. Używa się również fasoli tonka, pochodzącej z drzewa tonkowca wonnego. Dla udoskonalenia kompozycji dodaje się szczyptę wanilii, migdałów, tytoniu i benzoiny. Dzięki temu powstają akordyambry, które oddają esencję zapachową sosnowej żywicy, nieustająco zachwycającej perfumiarzy na całym świecie.

W perfumiarstwie możemy się również spotkać z ambrą szarą (Ambergris Tincture), chodzi tu jednak o substancję pochodzenia zwierzęcego, która powstaje w przewodzie pokarmowym kaszalota. Ze względu na swą wyjątkowość, ambra szara bywa nazywana „morskim złotem“, a w perfumiarstwie stosuje się niezwykle rzadko, zwykle zastępując jej zapach syntetycznym aromatem. Zapach ambry szarej jest zwierzęcy, słonawy i tytoniowy.

Pozwól się uwieść luksusowym perfumom z ambrowym akcentem i doświadczaj ich ciepła w chłodne dni. Zapach miodowej ambry będzie Ci towarzyszyć przez długi czas, a jej orientalny charakter oczaruje Twoje otoczenie. Odkryj perfumy o aromacie ambry na notino.pl.

cały tekst ukryć tekst