Przejdź do głównej zawartości

Kolagen w kosmetykach

Kolagen stanowi podstawowy element wchodzący w skład komórek, odpowiedzialny za utrzymanie struktury, jędrności i wytrzymałości skóry. To białko, które w postaci zwierzęcej znajduje się w kościach i skórze, a jego roślinną alternatywę pozyskuje się z bogatego w proteiny mchu irlandzkiego. W przemyśle kosmetycznym i medycynie oprócz kolagenu wołowego i wieprzowego stosuje się również kolagen rybi, który charakteryzuje się najlepszym wchłanianiem.

Właściwości kolagenu

Kolagen wykazuje doskonałe zdolności do szybkiej redukcji nierówności skóry i podobnie jak kwas hialuronowy potrafi wiązać duże ilości wody, dlatego kolagen i kwas hialuronowy stanowią jedne z najbardziej pożądanych składników w kosmetykach anti-age, których celem jest walka z oznakami starzenia się skóry.

 

Efekty oddziaływania kolagenu na skórę

  • Działa w głębszych warstwach skóry, gdzie stymuluje regenerację komórek i sprawia, że skóra staje się jędrna i elastyczna.
  • Redukuje zmarszczki i tworzy na skórze warstwę ochronną, chroniąc ją w ten sposób przed działaniem czynników zewnętrznych.
  • Wiąże duże ilości wody, utrzymując optymalny stan nawilżenia skóry.
  • Rozświetla cerę i nadaje jej jednolity koloryt.
  • Przeciwdziała powstawaniu przebarwień.

Efekty oddziaływania kolagenu na włosy

  • Poprawia ogólną kondycję włosów, wygładza włosy na całej długości i dodaje im blasku.
  • Pielęgnuje skórę głowy i nawilża ją.
  • Nadaje włosom objętość.
  • Chroni włosy przed łamliwością i rozdwajaniem.
  • Zapobiega nadmiernemu wypadaniu włosów.

Kosmetyki z kolagenem

Kolagen stanowi jedną trzecią wszystkich białek wchodzących w skład ludzkiego organizmu. Od 25 roku życia produkcja kolagenu zaczyna się zmniejszać, a po 40 roku życiu ubywa go o 1% rocznie. Niezdrowy styl życia, nadmierna ekspozycja na słońce i predyspozycje genetyczne przyspieszają utratę kolagenu w organizmie, dlatego warto go dostarczać w suplementach diety (czysty kolagen) oraz w wysokiej jakości kosmetykach do skóry i ciała.

Kolagen wchodzi w skład produktów do pielęgnacji skóry twarzy – kremów i serów kolagenowych, kosmetyków anti-age intensywnie pielęgnujących dojrzałą skórę oraz kosmetyków kolorowych. Można go stosować przy każdym rodzaju skóry, szczególnie suchej, przesuszonej i dojrzałej.

Najlepszym rodzajem kolagenu do stosowania na skórę, a jednocześnie najpopularniejszym składnikiem produktów do pielęgnacji skóry dojrzałej jest wspomniany kolagen rybi (morski). Można go znaleźć w kremach kolagenowych, odżywczych serach i maskach pielęgnacyjnych.

Produkty do włosów z kolagenem regenerują i odżywiają włókna włosowe oraz pielęgnują skórę głowy, co stanowi podstawowy warunek pięknych włosów.

Już dziś zacznij stosować kosmetyki z kolagenem, a jego cudowne właściwości nie dadzą na siebie długo czekać.

cały tekst ukryć tekst