Biustonosze do karmienia

Wygodne biustonosze do karmienia piersią

Zapewnij sobie komfort podczas karmienia piersią! Biustonosze do karmienia piersią to praktyczna bielizna, którą docenią świeżo upieczone mamy i kobiety tuż przed porodem. Biustonosze ciążowe i do karmienia zapewniają odpowiednie podtrzymanie, są przewiewne i doskonale dopasowują się do zmieniających się w ciągu dnia rozmiarów piersi. Zapewniają poczucie komfortu wrażliwym piersiom, a dzięki odpinanym miseczkom ułatwiają karmienie. Doradzimy Ci, jak dobrać biustonosz dla kobiety karmiącej, aby odpowiadał Twoim potrzebom.

Biustonosz do karmienia piersią i biustonosz ciążowy – zalety

 • Dzięki właściwościom chłonnym pomagają zapobiegać wyciekaniu mleka z piersi na ubrania.
 • Zachowują kształt i doskonale dostosowują się do zmian zachodzących w ciele w ciągu dnia.
 • Szerokie ramiączka, regulowane zapięcie i miękki, elastyczny materiał zapewniają doskonałe wsparcie dla wrażliwych piersi.
 • Odpinane miseczki ułatwiają karmienie piersią w dowolnym miejscu i czasie.
 • Mają wystarczająco dużo miejsca na wkładki laktacyjne i kapturki ochronne.
 • Biustonosz do karmienia jest dyskretny, wygodny i praktyczny.

Kiedy najlepiej kupić biustonosz do karmienia?

Idealny czas na zakup biustonosza do karmienia to około tydzień po porodzie, kiedy nawał pokarmu ustaje i jego produkcja zaczyna się regulować, a rozmiar piersi się stabilizuje. Jednak kształt i objętość piersi zaczyna się zmieniać już w czasie ciąży (mniej więcej w piątym miesiącu), więc biustonosz ciążowy zapewni Ci upragnione poczucie komfortu w okresie przed porodem, kiedy zwykły biustonosz może już być niewygodny.

Jak wybrać odpowiedni stanik do karmienia?

Przy wyborze odpowiedniego biustonosza do karmienia należy zwrócić szczególną uwagę na właściwy rozmiar, przepuszczalność powietrza, trwałość materiału oraz praktyczne zastosowanie bielizny.

Rodzaje biustonoszy do karmienia:

 • Bezszwowy biustonosz do karmienia nie obciąża wrażliwych piersi i nie podrażnia ich.
 • Biustonosz do karmienia bez fiszbin jest odpowiedni przede wszystkim w ciągu pierwszych sześciu miesięcy życia dziecka, kiedy karmienie piersią jest bardzo częste, a produkcja mleka się stabilizuje.
 • Koronkowy biustonosz do karmienia lub biustonosz do karmienia z fiszbinami jest odpowiedni w okresach, kiedy karmienie piersią jest rzadsze, a piersi mniej wrażliwe.
 • Biustonosz do karmienia na noc jest skrojony tak, aby zapewnić Ci komfortowy sen i maksymalnie ułatwić nocne karmienie piersią.
 • Sportowy biustonosz do karmienia to bezszwowy biustonosz zakładany przez głowę, który zapewnia maksymalny komfort podczas uprawiania sportu.
 • Koszulka do karmienia łączy funkcjonalność biustonosza z odpinanymi miseczkami z wygodą koszulki ze streczu, która przytrzymuje dodatkowo okolice brzucha.

Rozmiar biustonosza do karmienia piersią

Ogólnie rzecz biorąc, rozmiar piersi po porodzie najczęściej zwiększa się nawet o jeden do dwóch rozmiarów, ale jest to bardzo indywidualna kwestia. Wybierając biustonosz dla karmiącej pamiętaj, że miseczka, fiszbiny i obwód biustonosza nie mogą być za małe, a w miseczkach musi być wystarczająco dużo miejsca na wkładki laktacyjne. Z drugiej strony, zbyt duży biustonosz do karmienia traci swoją funkcjonalność.

Materiał staników do karmienia piersią

 • Wybierz materiał, z którego uszyty jest biustonosz do karmienia zgodnie z tym, do czego byłaś przyzwyczajona przed porodem.
 • Elastyczne tkaniny zapewniają wystarczającą rozciągliwość i odpowiednią stabilność pod względem kształtu i koloru.
 • Bawełniany biustonosz do karmienia jest przewiewny i można go łatwo wygotować z przyczyn higienicznych.

Z praktycznymi biustonoszami do karmienia, wykonanymi z wygodnych materiałów, karmienie piersią będzie o wiele łatwiejsze! Na notino.pl znajdziesz wszystkie niezbędne artykuły dla kobiet w ciąży i matek karmiących piersią, takie jak majtki poporodowe, pasy poporodowe, kosmetyki ciążowe czy laktatory. Wszystko czego potrzebujesz w jednym miejscu!