Perfumy oud

Oud perfumy
Filtr
Przedział cenowy

-

Intensywność
Grupy zapachów
Promocje i prezenty
Ocena
  •   3

Wejdź do świata zapachów Dalekiego Wschodu! Aromat oud jest słodki, zrównoważony i niezwykle tajemniczy. Jego odurzające tony przywołują poczucie wyjątkowości i luksusu. Pozyskiwany z rzadkiego drzewa agarowego oud był ceniony jako element kultury i obrzędów już w starożytności. Olbrzymie znaczenie zyskał nie tylko w perfumiarstwie, ale także jako środek pozwalający osiągnąć stan kontemplacji i wyciszenia.

Charakterystyka zapachu oud:

Mistyczny zapach oud to niezwykle bogata kompozycja złożona z akordów piżma, kadzidła i dymu z utrzymującymi się tonami gorzkiego miodu i mięty.

Jak pozyskuje się zapach oud:

Lotny olejek eteryczny oud uzyskuje się z niezwykle rzadkiego drzewa z gatunku Aquilaria lub Agarwood. Drzewo zaatakowane przez pasożyty lub grzyby broni się, wytwarzając aromatyczną żywicę. Z niej, metodą destylacji parowej uzyskuje się cenny olejek oud, który następnie poddaje się procesowi dojrzewania w beczkach.

Oud określa się często mianem „płynnego złota“, bowiem najwyższej jakości olejek jest cenniejszy niż ten szlachetny metal. Pozwól otulić się luksusowi z Dalekiego Wschodu i odkryj swoje perfumy z zapachem oud!

Niech Cię upoi mistyczna woń. Znajdź swój zapach oud na notino.pl!