Nożyczki dziecięce do paznokci i zestaw do manicure dla niemowląt

Wszystko do dziecięcego manicure

Delikatne dziecięce paznokcie zasługują na najwyższej jakości pielęgnację! Sięgnij po specjalne nożyczki do paznokci dla niemowląt lub praktyczny zestaw do manicure dla dzieci z cążkami czy małym pilniczkiem do paznokci.

Dlaczego warto kupić specjalne nożyczki do paznokci dla dzieci?

Nożyczki dla niemowląt pozwalają na łatwe i bezpieczne obcinanie paznokci dziecka już od pierwszego dnia życia, a dzięki wysokiej jakości stali ze specjalną powłoką i zaokrąglonymi końcówkami redukują do minimum możliwość skaleczenia. Nigdy nie używaj zwykłych nożyczek do paznokci, przeznaczonych dla osób dorosłych, do przycinania delikatnych dziecięcych paznokci.

Odkryj zestawy do paznokci dla dzieci

W praktycznym zestawie do dziecięcego manicure znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz, a co sprawdzi się zarówno w domu, jak i w podróży. Bardziej kompaktowe zestawy dla niemowląt wyposażone są zwykle w pilnik i cążki lub nożyczki do paznokci, natomiast większe zestawy mogą zawierać dodatkowo szczotki do włosów dla dzieci, szczoteczki do zębów dla dzieci, termometr do mierzenia temperatury czy aspiratory do nosa. Taki zestaw niewątpliwie uprości codzienną pielęgnację Twojego dziecka!

Jak przycinać paznokcie u niemowląt?

Regularne obcinanie paznokci powinno rozpocząć się już w szóstym tygodniu życia, najlepiej podczas snu dziecka, aby nie doszło do gwałtownych ruchów Twojej pociechy.

  • Przed każdym użyciem obcinacz do paznokci lub cążki należy zdezynfekować.
  • Dłuższe paznokcie skróć przy pomocy cążków do paznokci dla niemowląt.
  • Następnie ostrożnie przytnij paznokcie dziecka nożyczkami z zaokrąglonymi końcówkami.
  • Na zakończenie należy wygładzić paznokcie i nadać im kształt za pomocą specjalnie wyprofilowanego pilnika, który zapobiega ewentualnym zadrapaniom.
  • Nożyczki dla niemowląt powinny być używane wyłącznie pod nadzorem osoby dorosłej.

Wysokiej jakości nożyczki dla noworodków i cążki do paznokci dla dzieci to element obowiązkowej wyprawki dla niemowlęcia. Odkryj inne produkty, w które należy się zaopatrzyć, takie jak między innymi chusteczki nawilżane dla niemowląt i dzieci czy mięciutkie ręczniki dla niemowląt!