Aspiratory do nosa

Filtr
Przedział cenowy

-

Promocje i prezenty
Ocena
 •   1

Aspiratory do nosa dla niemowląt i dzieci

Oczyści każdy dziecięcy nosek! Wysokiej jakości aspirator do nosa powinien znaleźć się w podstawowym zestawie produktów do pielęgnacji niemowląt. Pomoże usunąć katar i śluz, choć możesz go również stosować podczas codziennej higieny w celu pozbycia się zanieczyszczeńz dziecięcego noska. Dlatego warto wybrać aspirator nie tylko wygodny w obsłudze, ale też łatwy do utrzymania w czystości. Poniżej nasze wskazówki, dotyczącego tego, jak wybrać najlepszy aspirator do nosa dla noworodka i starszego dziecka.

Jaki aspirator do nosa sprawdzi się najlepiej?

Do noska dziecka każdego dnia dostają się zanieczyszczenia, które powodują podrażnienia i mogą przyczyniać się do wzmożonego wydzielania śluzu. Zatkany nos u dziecka, które nie potrafi jeszcze samo go opróżnić i zmuszone jest oddychać przez usta, może powodować problemy z oddychaniem, piciem mleka czy zakłócać sen. Aspirator do nosa pomaga szybko i delikatnie usunąć śluz i można go stosować już u noworodków.

Rodzaje aspiratorów do nosa

Poszczególne typy aspiratorów do nosa różnią się pod względem możliwości zastosowania, wyglądu, poziomu hałasu i wydajności.

 • Klasyczny aspirator do nosa jest bardzo łatwy w użyciu i cichy. Za pomocą rurek, z których jedną wkłada się do nozdrza dziecka, a drugą do swoich ust, delikatnie odsysa się śluz, który pozostaje w pojemniku pomiędzy rurkami. To bardzo kompaktowe rozwiązanie, które sprawdza się podczas podróży oraz w przebiegu łagodnych przeziębień.
 • Gruszka do nosa jest cichym i praktycznym aspiratorem, nadającym się do codziennego użytku. Działa na zasadzie balonika, którego końcówkę wkłada się do nozdrza dziecka przy ściśniętym baloniku, a po jego zwolnieniu wytwarzamy podciśnienie, które powoli zasysa śluz z noska dziecka.
 • Aspirator do nosa do odkurzacza sprawdza się w warunkach domowych przy częstych lub bardziej intensywnych przebiegach przeziębień. Ten rodzaj aspiratora musi być podłączony do odkurzacza, choć niektóre modele funkcjonują również jak klasyczne aspiratory, pozwalając na odessanie zawartości noska ustami. Aspirator do odkurzacza bardzo skutecznie i szybko oczyszcza nos dziecka, lekki dyskomfort podczas jego stosowania może powodować wyłącznie hałas z odkurzacza.
 • Elektryczny aspirator do nosa jest zasilany bateriami, stanowiąc doskonałe rozwiązanie zwłaszcza przy ciężkich nieżytach nosa. Jest nie tylko skuteczny i cichy, ale również kompaktowy, co ułatwia jego stosowanie w podróży.

Jak stosować aspirator do nosa?

Oczyszczanie noska za pomocą aspiratora nie zawsze jest komfortowe dla dziecka, jest to jednak szybki i bardzo prosty zabieg, który przyniesie pożądaną ulgę przy zatkanym nosie. Oto kilka przydatnych wskazówek, które mogą ułatwić odsysanie noska u niemowląt:

 • Przed pierwszym użyciem aspiratora należy dokładnie zapoznać się z ulotką dołączoną do opakowania.
 • Przed przystąpieniem do odsysania, rozpyl w nosie dziecka aerozol na bazie wody morskiej, dostosowany do wieku dziecka, pozostawiając ją na co najmniej 3 minuty. Woda morska rozrzedzi śluz w nozdrzach, ułatwiając jego usunięcie.
 • Podczas odsysania noska przy pomocy gruszki, należy mocno ścisnąć balon, przyłożyć końcówkę do brzegu nozdrzy, a następnie rozluźnić uścisk, pozwalając rozprężyć się gruszce.
 • Jeśli nie uda Ci się usunąć całego śluzu, poruszaj delikatnie końcówką aspiratora w nozdrzu.
 • Aspirator do nosa można również stosować w nocy, jeśli zatkany nos zakłóca spokojny sen dziecka.
 • Jeśli lekarz zalecił stosowanie sprayu lub kropel do nosa, należy go aplikować po oczyszczeniu nosa.

Jak oczyścić aspirator do nosa?

Aspiratory do nosa należy dokładnie wyczyścić przed i po każdym użyciu.

 • Przed pierwszym użyciem aspirator należy umyć w gorącej wodzie. Jeśli producent to zaleca, można go również wysterylizować.
 • Po każdym oczyszczeniu noska należy rozmontować urządzenie i dokładnie umyć lub wysterylizować wszystkie jego elementy.
 • Aspirator do nosa przed każdym kolejnym zastosowaniem musi całkowicie wyschnąć.
 • Do czyszczenia lub dezynfekcji nie należy stosować roztworów dezynfekujących ani alkoholu.

Stosowanie aspiratora do nosa to łatwy i szybki sposób na oczyszczenie dziecięcego noska od śluzu i zanieczyszczeń, które mogą powodować nieprzyjemne komplikacje. Poręczna rurka do odsysania poradzi sobie z każdym katarem, podczas gdy gruszka do nosa zmieści się w każdej torbie do przewijania. Wybierz najlepszy aspirator dla niemowląt na notino.pl.