Śniadaniówki i pudełka na przekąski dla dzieci

Bestsellery

Jak najlepiej dobrać pudełko na przekąski dla swojego dziecka?

Zapomnij o zgniecionych rogalikach w foliowych woreczkach. Pudełko na przekąski pozwoli Ci na większą kreatywność w przygotowywaniu wszelkiego rodzaju przekąsek dla dziecka, a Ty zrobisz coś dobrego dla środowiska, wykorzystując pudełko do pakowania przekąsek do szkoły, na spacer lub wycieczkę.

Jak wygląda idealne pudełko na przekąski dla dzieci?

Zanim wybierzesz się na zakupy, pomyśl o głównych cechach, jakie może charakteryzować pudełko na przekąski:

  • Wielkość. W pudełku na lunch powinna zmieścić się cała przekąska, a przynajmniej ta cześć, która wymaga solidnego i pewnego opakowania. Zbyt duże zajmowałoby za dużo miejsca w plecaku, a przekąska obijałaby się o jego boki, natomiast zbyt małe opakowanie jest po prostu bezużyteczne.
  • Tworzywo. Dla dzieci idealnym materiałem będzie plastik, który jest bardzo lekki oraz dostępny w różnych kolorach. Nie rozbije się w razie upadku na ziemię, co zdarza się przy szklanych pojemnikach. Jeśli masz zmywarkę, upewnij się, że pudełko na przekąski można w niej myć.
  • Szczelność. Czy chcesz od czasu do czasu napełnić pojemnik na przekąski czymś innym niż kanapki? Sprawdź jego szczelność. Silikonowe elementy uszczelniające dają pewność, że nawet mus z owoców czy zupa nie wyciekną pomiędzy kartki podręczników.
  • Przegródki. Pojemnik na przekąski z przegródkami oddziela od siebie różnego rodzaju żywność, sprawiając, że pozostaje soczysta, sucha i aromatyczna.
  • Gust. Ostatni punkt z pewnością będzie jednym z najważniejszych kryteriów. Jeśli kupujesz swojemu dziecku pudełko na przekąski do szkoły, pozwól mu dokonać wyboru lub wybierz coś, co jest zgodnie z jego upodobaniami.

Więcej niż tylko pudełka na lunch

Pudełko na lunch jako stylowy dodatek? Dla dzieci jest ważne, jak wypadają przed rówieśnikami. Spróbuj dopasować pudełko na przekąski do butelki do wody lub kup zestaw z butelką – na przykład w prezencie urodzinowym lub świątecznym. Taki zestaw sprawdzi się nie tylko w szkole czy przedszkolu. Niezależnie od tego, na jaką wyprawę się wybierasz, pudełko na przekąski lub miseczka z pokrywką zapewni Twojemu dziecku lub Tobie zdrowy posiłek.

Wielorazowe saszetki na żywność dla maluchów

Również młodszemu dziecka możesz zapakować przekąskę, nie przyczyniając się do powstawania nowych odpadów. Saszetki na żywność wielorazowego użytku to idealny wybór dla rodziców, którzy chcą zapewnić swojemu dziecku zdrowy i wartościowy posiłek. Dodatkowo, saszetka jest bardzo komfortowa w użyciu. Dziecko z łatwością będzie w stanie utrzymać saszetkę w małych rączkach i pić z niej na przykład w wózku.

Saszetkę wystarczy otworzyć i napełnij musem z owoców, jogurtem, zmiksowaną zupką lub czymkolwiek innym, co wybierzesz. Następnie zamknij ją szczelnie, aby mieć gwarancję, że nic z niej nie wycieknie. Saszetki są łatwe do mycia i zazwyczaj można je wkładać do zmywarki i zamrażarki.

Mówi się, że jemy oczami i dotyczy to również dzieci. Jeśli zapakujesz zdrowe smakołyki w ładne pudełko na przekąski, możesz się założyć, że zwrócą je puste. Przemyśl, jakiego rodzaju pudełko na przekąski sprawdzi się w przypadku Twojego dziecka i ruszaj na zakupy. Wysokiej jakości produkty dla dzieci znajdziesz na notino.pl!