Smoczki do butelek

Bestsellery

Wymienne smoczki do butelek dla niemowląt

Odpowiednio dobrany smoczek do butelki zdecydowanie ułatwi cały proces karmienia Twojego dziecka. Wysokiej jakości smoczki na butelki dla niemowląt zapewniają dzieciom poczucie komfortu podczas jedzenia i picia. Smoczki znajdziesz zazwyczaj w komplecie z butelką, ale po pewnym czasie należy je wymienić, czy to na większy smoczek przeznaczony do kaszek, czy w przypadku kiedy dziecko uszkodzi strukturę smoczka wyrzynającymi się ząbkami. Poza tym przyjmuje się, że smoczek należy wymieniać co 3 miesiące.

Jak wybrać odpowiedni smoczek?

Przy wyborze smoczka do butelki należy zwrócić uwagę na szybkość przepływu, materiał, z którego jest wykonany, kształt i rozmiar.

Rozmiar i kształt smoczka

  • Rozmiar smoczka powinien być dostosowany do wieku dziecka. Im mniejsze jest dziecko, tym wolniejszy powinien być przepływ. Dlatego smoczek dla noworodka powinien być mały, o wolnym przepływie, a stopniowo w miarę wzrostu dziecka można wymieniać smoczki na te o większych rozmiarach i szybszych przepływach.
  • Kształt smoczka może być okrągły, płaski lub anatomiczny. Każde dziecko preferuje inny typ smoczka, dlatego warto wypróbować kilka wariantów.

Przepływ smoczka

Odpowiednio dobrana średnica otworu sprawia, że dziecko nie musi zbyt mocno ssać podczas picia, co umożliwia normalne oddychanie i poczucie komfortu przy karmieniu. Wybór przepływu zależy również od gęstości podawanego pokarmu:

  • Wolny przepływ – smoczek do wody, herbaty lub soku
  • Średni przepływ – smoczek do mleka
  • Szybki przepływ – smoczek do pokarmów na bazie kaszek

Nasza sugestia: Dla dzieci o wrażliwych brzuszkach wybierz smoczek antykolkowy, który zapobiega połykaniu przez dziecko zbyt dużej ilości powietrza podczas karmienia.

Materiał, z którego wykonany jest smoczek

Smoczki zostały zaprojektowane tak, aby kształtem i funkcją naśladować karmienie piersią, a dzięki wysokiej jakości zastosowanych materiałów doskonale odpowiadają na potrzeby dziecka.

  • Silikonowe smoczki są trwalsze i dobrze trzymają swój kształt. W miarę wyrzynania się pierwszych zębów należy regularnie sprawdzać smoczek, ponieważ może ulec uszkodzeniom.
  • Smoczki z kauczuku lateksowego są bardziej miękkie i łatwiej się z nich ssie. Zużywają się szybciej niż smoczki silikonowe.

Odkryj szeroką ofertę praktycznych rozwiązań w kategorii pielęgnacji niemowląt na notino.pl!