Próbujesz bezskutecznie pozbyć się zaskórników? Być może nieświadomie stosujesz kosmetyki, które zapychają pory. Sięgnij po kosmetyki niekomedogenne, które nie przyczyniają się do powstawania wągrów. Zaskórniki tworzą się na skutek nadmiernej produkcji łoju oraz nieprawidłowego złuszczania się naskórka. Czarne kropki, które obserwujemy na powierzchni skóry to właśnie zatkane przez zanieczyszczenia gruczoły łojowe. Za skłonność do powstawania zaskórników odpowiedzialne są nie tylko czynniki genetyczne i hormony, ale także stosowanie kosmetyków zawierających potencjalnie zapychające składniki, jak tłuszcze, oleje, alkohole i stabilizatory.
Kosmetyki niekomedogenne nie zawierają takich składników, a zatem mogą, a nawet powinny je stosować osoby z cerą problematyczną, tłustą i mieszaną.
Każdy składnik kosmetyczny ma przydzielony stopień komedogenności od 0 (niekomedogenny) do 5 (komedogenny), a zatem im wyższy stopień, tym większe ryzyko zatkania porów i powstania zaskórników.
Nie bój się kosmetyków z wysokim stopniem komedogenności (3,4,5), jeśli posiadasz suchą skórę. Wręcz przeciwnie, mogą one odpowiednio natłuścić i odżywić odwodnioną skórę.
Zastanawiasz się, które substancje zawarte w kosmetykach są niekomedogenne? Bez obaw, przygotowaliśmy również listę składników, które możesz stosować bez obaw o nasilenie problemów z niedoskonałościami!
Ponadto, jeśli borykasz się ze skłonnością do zaskórników, skup się na odpowiednim oczyszczaniu i złuszczaniu, ponieważ zwykle u tego typu cery zaburzony jest proces złuszczania naskórka. Postaw na peelingi oraz sera zawierające kwasy.
Zaopatrz się na Notino w kosmetyki niekomedogenne, a przede wszystkim w niekomedogenny krem nawilżający, podkład niekomedogenny, krem niekomedogenny z filtrem, oleje niekomedogenne i inne kosmetyki.