Przejdź do głównej zawartości
Irigasin Junior saszetki do higieny nosa
Irigasin Junior saszetki do higieny nosa
Forma aplikacyjnaProszek
Sposób podaniaPodanie do nosa
Sposób podawaniawyrób medyczny

Irigasin Junior Zestaw Uzupełniający to wyrób medyczny przeznaczony do przygotowania roztworu do płukania nosa i zatok u dzieci. Zestaw zawiera 30 saszetek z proszkiem do przygotowania roztworu. Płukanie zatok jest proste w wykonaniu. Dzieci mogą samodzielnie stosować IRIGASIN JUNIOR jedynie pod kontrolą osoby dorosłej. IRIGASIN Junior umożliwia przygotowanie zarówno roztworu izotonicznego, jak i hipertonicznego, w zależności od potrzeb pacjenta.

Właściwości:

  • łagodzenie ostrego lub przewlekłego zapalenia zatok przynosowych
  • udrożnienie nosa w przebiegu infekcji lub alergii
  • zalecany przed i po zabiegach chirurgicznych nosa i zatok
  • po kontakcie z wysokim stężeniem pyłu w powietrzu
  • profilaktycznie dla utrzymania prawidłowej higieny nosa i zatok

Sposób użycia:
Dzieci powyżej 4. roku życia: Płukanie nosa i zatok należy wykonywać 1-2 razy dziennie lub według zaleceń lekarza. W celu przygotowania roztworu izotonicznego do butelki należy wsypać 1 saszetkę proszku, a następnie uzupełnić ją 120 ml przegotowaną, ostudzoną wodą. W celu przygotowania roztworu hipertonicznego do butelki należy wsypać 2 saszetki proszku, a następnie uzupełnić ją 120 ml przegotowaną, ostudzoną wodą.

Przechowywanie:
Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w oryginalnym opakowaniu. Chronić od światła i wilgoci. Należy zwrócić uwagę na zachowanie odpowiednich warunków przechowywania wyrobu. Nie stosować wyrobu po upływie daty ważności.

Ostrzeżenia:
Do każdego płukania należy przygotować świeży roztwór. Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na chlorek sodu. Jeżeli objawy towarzyszące nieżytowi nosa lub zapaleniu zatok się nasilają, należy skonsultować się z lekarzem. Nie stosować w przypadku całkowitej blokady nosa, uniemożliwiającej wydostanie się roztworu. Nie stosować w przypadku infekcji lub uczucia zatkania ucha. W przypadku przebytej operacji ucha przed zastosowaniem należy skonsultować się z lekarzem. Po zakończeniu irygacji może pojawić się nieznaczny wyciek pozostałości roztworu z nosa przy pochylaniu. Nie stosować później niż na godzinę przed snem. Bezpośrednio po irygacji, przez godzinę dziecko nie powinno się kłaść, żeby pozostałości roztworu nie dostały się do ucha. Dzieci mogą stosować wyrób samodzielnie jedynie pod kontrolą osoby dorosłej. Możliwość stosowania u dzieci poniżej 4. roku życia należy skonsultować z lekarzem.

IrigasinJunior wyrób medyczny saszetki do higieny nosa

18,50
Korzystniej o 13%
30 szt.
16,00
14,40z kodem mom10
Kod wpisz w koszyku
-10%
Darmowa dostawa powyżej
99,00
Dotyczy wybranych produktów

Ponad 5 szt. w magazynie | 0,53 / 1 szt., zaw. VAT | Cena minimalna 15,40 zł
| Kod: MYT00269
1
Dostawa kurierem DPD
sobota 20.04.2024
Nasze sklepy
już jutro piątek 19.04.2024