Trendy 2020: Regulacja brwi

14 maja 2020notino.pl
Brwi i ich modelowanie podlegają trendom, podobnie jak większość dziedzin. Z pewnością wiele z nas bardzo dobrze pamięta ekstremalnie wąskie brwi z lat 90-tych, choć większość chciałoby o nich jak najszybciej zapomnieć. Dopiero Cara Delevingne udowodniła, że wyraziste i mocne brwi mogą być trendy. Brwi podkreślają kształt twarzy i odpowiednio wymodelowane potrafią całkowicie zmienić jej proporcje. Od Ciebie zależy, co dla siebie wybierzesz. Podpowiemy Ci, jakie trendy obowiązują w roku 2020 oraz jak krok po kroku osiągnąć idealny efekt!

Modne brwi

Zanim zaczniesz modelować brwi, zdecyduj, jaki kształt będzie dla Ciebie najbardziej odpowiedni. Zebraliśmy najlepsze trendy w stylizacji brwi na rok 2020. Zainspiruj się!

Soap brows

Jeśli masz konto na Instagramie dłużej niż tydzień, z pewnością widziałaś już ten trend – a może jeszcze go nie znasz? Stylizacja soap brows to doskonały sposób na wymodelowanie brwi, a pożądany efekt zapewni Ci szczoteczka i zwykłe mydło.

Zamiast mydła możesz też sięgnąć po żel utrwalający do brwi. Maybelline Brow Drama pozwoli Ci osiągnąć perfekcyjny rezultat w wariancie transparentnym, a jeśli chcesz nadać brwiom bardziej wyrazisty look, wybierz jeden z odcieni brązu – utrwala brwi nawet do 14 godzin! Rozczesuj włoski do góry – w ten sposób staną się pięknie wygładzone, wyrównane i optycznie większe.

Naturalne brwi

Tu właściwie nic nie trzeba dodawać – naturalne brwi nie potrzebują wielu zabiegów, zwłaszcza że nie musisz modyfikować ich kształtu. Aby uzyskać efekt nonszalanckiej elegancji, warto sięgnąć po utrwalający tusz lub żel do brwi.

Brwi ton w ton

Ten trend pięknie podkreśla urodę naturalnych brwi. Chodzi tu o koloryzację w odcieniu możliwie jak najbardziej zbliżonym do naturalnej barwy brwi, który jednocześnie pasuje do kolorytu Twojej skóry. Sięgnij po zestaw do pielęgnacji brwi NYX Professional Makeup Eyebrow Cake Powder i skorzystaj z kombinacji odpowiednich odcieni, aby uzyskać perfekcyjny look.

Wyraziste brwi

Tak, ten trend jest wciąż aktualny! Wyraziste brwi są wciąż modne i niezwykle popularne. Jeśli chcesz, aby Twoje brwi stały się wyraziste i mocne, przestań regulować ich kształt i pozwól im odzyskać naturalną objętość.

Aby je dodatkowo podkreślić, wypróbuj pomadę do brwi L’Oréal Paris Paradise Extatic o niezwykle wysokim stopniu nasycenia, która utrzymuje się na brwiach przez cały dzień.

Jak wyregulować kształt brwi?

Aby usunąć nadmiar włosków, sięgnij po naprawdę dobrą pęsetę. Jeśli już taką masz, wystarczy kilka prostych zasad, aby osiągnąć żądany efekt.

 • Zadbaj o odpowiednie rozpulchnienie skóry w okolicach brwi – opłucz twarz ciepłą wodą, a najlepiej namocz ręcznik w gorącej wodzie i na minutę lub dwie przyłóż go do brwi. Włoski staną się bardziej miękkie, a ich wyrywanie łatwiejsze i mniej bolesne.
 • Wybieraj wyłącznie wysokiej jakości pęsety – najlepsze są te z ostrym zakończeniem, które ułatwia precyzyjne uchwycenie włoska i jego wyrwanie.
 • Przyłóż pęsetę do nasady włosa – jeśli uchwycisz go w innym miejscu, włos może się złamać, a wtedy jego usunięcie będzie trudniejsze.
 • Włoski wyrywaj zawsze w kierunku ich wzrostu! W przeciwnym przypadku ryzykujesz podrażnieniem skóry.
 • Rozpocznij usuwanie włosków od zewnętrznej strony i przesuwaj się w kierunku środka twarzy.

Bez względu na to, jaki kształt brwi wybierzesz, nie zapomnij o kilku podstawowych zasadach:

 • Krawędź brwi powinna zaczynać się nad wewnętrznym kącikiem oka
 • Najwyższy punkt obu brwi powinien znajdować się na tej samej wysokości
 • Brwi powinny mieć odpowiednią długość. Jeśli nie jesteś pewna, czy jest wystarczająca, wypróbuj starą sztuczkę i przyłóż ołówek do skrzydełka nosa. Jego końcówkę oprzyj na zewnętrznym kąciku oka, tak by ołówek sięgał aż do brwi. Wyznaczona w ten sposób linia wskazuje miejsce, poza którym nie powinno być już żadnych włosków.

Koloryzacja brwi

Jeśli wybierasz domową koloryzację brwi, warto dołożyć starań, aby efekt był podobny do zamierzonego i by nie musieć później ukrywać się w domu przez tydzień czy dwa. Koloryzację należy powtarzać mniej więcej co dwa tygodnie, możesz więc zaoszczędzić sporo czasu na stylizacji – oczywiście po warunkiem, że nie decydujesz się na permanentny makijaż brwi czy inne zabiegi, wymagające wizyt u specjalisty.

Jak przyciemnić brwi

 • Wybierz odpowiedni odcień farby lub henny do brwi.
 • Oczyść brwi, usuwając z nich pozostałości makijażu, zanieczyszczenia i sebum.
 • Nałóż hennę lub farbę, aż do uzyskania pożądanego efektu.
 • Postępuj zgodnie z instrukcją – szczególnie jeśli chodzi o czas koloryzacji.
 • Nie zapomnij o tym, by zmieszać farbę z emulsją aktywującą, jeśli jest dołączona do opakowania.
 • Farbę lub hennę aplikuj na brwi za pomocą skośnego pędzelka.
 • Nanoś produkt bardzo ostrożnie. Jeśli farba przemieści się w inne miejsce, zepsuje to pożądany efekt.

Jeśli obawiasz się stosowania klasycznej farby do brwi, polecamy żelowy tusz do brwi Maybelline Tattoo Brow – aplikacja jest niezwykle prosta, a efekty utrzymują się przez kilka dni.

Mamy nadzieję, że teraz już wiesz, co wybrać? Poeksperymentujesz czy raczej sięgniesz po sprawdzone metody na idealne brwi? Pamiętaj tylko, że brwi powinny być do siebie podobne, ale nie identyczne – a przede wszystkim, powinny podkreślać piękno Twoich rysów twarzy!

Czytaj więcej