Przejdź do głównej zawartości

VIKTOR & ROLF

Viktor & Rolf

Granice między modą a sztuką zacierają się od lat. Viktor Horsting i Rolf Snoeren działający pod marką Viktor & Rolf zdobyli sławę i uznanie w świecie mody luksusowej dzięki swojej niekonwencjonalnej twórczości. Z uwagi na to, od projektowania linii odzieżowych do tworzenia zapachów wiedzie krótka droga, Viktor & Rolf bardzo szybko stworzyli rozpoznawalną markę również w świecie perfum. Już pierwszą premierą podbili świat, wypuszczając na rynek kwiatową kompozycję w postaci damskiego zapachu Viktor & Rolf Flowerbomb.

Ich moda jest pełna nieoczekiwanych kontrastów, surrealistycznej elegancji i ostentacyjnego piękna. Mają odwagę łączyć ze sobą to, czego pozornie łączyć nie należy, nieustannie prowokując w przestrzeni haute couture. Jeśli chodzi o twórczość perfumeryjną, para artystów stawia sobie za cel opowiadanie historii, których przekaźnikiem mają być perfumy. W zapachach widzą też wyjątkową okazję do zasypywania przepaści pomiędzy sztuką pokazywaną na wybiegach a realnością codziennego życia.

Po pierwszych sukcesach, w sprzedaży pojawiły się kolejne bestsellery, takie jak męska kompozycja Viktor & Rolf Spicebomb czy niezwykle uwodzicielska woda perfumowana Viktor & Rolf Bonbon.

cały tekst ukryć tekst