Przejdź do głównej zawartości

Złoto

Efektywność oddziaływania złota na skórę była już znana starożytnym Egipcjanom, a złoto łączono z mityczną wieczną młodością i witalnością. We współczesnym przemyśle kosmetycznym ten naturalny składnik znalazł zastosowanie ponad 100 lat temu, a dziś uważa się go luksusowy komponent, który przywraca skórze młodość i zdrowie. W kosmetykach wykorzystuje się jego roztwór koloidalny, uzyskiwany na drodze elektrolizy mikrocząsteczek złota w postaci zdemineralizowanej.

 

Właściwości złota

Złoto wykazuje silne właściwości antyoksydacyjne i jest w stanie szybko przywrócić skórze jędrność i blask. Regularne stosowanie kosmetyków ze złotem zapewnia również ogólną poprawę kondycji skóry.

Efekty oddziaływania złota na skórę

  • Chroni skórę przed procesami utleniania i wspomaga regenerację skóry.
  • Stymuluje mikrokrążenie krwi i utlenia zewnętrzne warstwy skóry.
  • Oczyszcza skórę i przyspiesza usuwanie toksyn.
  • Pełni rolę tarczy chroniącej przed niekorzystnym działaniem czynników środowiskowych.
  • Zapewnia skórze idealne nawilżenie dzięki zdolności wiązania dużych ilości wody.
  • Wzmacnia ściany naczynek i stymuluje regenerację tkanek, dzięki czemu przywraca skórze jędrność i elastyczność.

Kosmetyki ze złotem

Złoto w kosmetykach do twarzy ma formę drobnych plasterków, często o wielkości mikrocząsteczek niewidocznych gołym okiem. Skóra łatwo i szybko wchłania złoto i w pełni wykorzystuje jego dobroczynne działanie. Nie musisz się też bać niepożądanego połysku i złotawego odcienia, Twoja skóra stanie się idealnie rozświetlona bez złotych tonów.

Na notino.pl znajdziesz bogatą ofertę produktów ze złotem, które możesz włączyć do codziennej pielęgnacji dojrzałej cery. Złoty krem na dzień z faktorem ochronnym tworzy na skórze tarczę chroniącą przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Kosmetyki na noc z zawartością złota zadbają zaś o regenerację i odżywienie skóry podczas snu. Złota maska na twarz będzie luksusowym uzupełnieniem każdej pielęgnacji.

Kosmetyki ze złotem nie pozostawiają żadnych złotawych śladów, a zatem źródło Twojej pięknej i promiennej cery pozostanie tajemnicą. Złota maska na twarz, krem ze złotem lub złota maska na oczy to tylko niektóre z produktów, które uzupełnią każdy rytuał pielęgnacyjny!

cały tekst ukryć tekst