Przejdź do głównej zawartości

Koenzym Q10

Koenzym Q10, nazywany niekiedy witaminą Q, to substancja o intensywnym, żółtym kolorze, bez smaku i zapachu. Ten niepozorny, podobny do witamin związek chemiczny, pełni jednak istotną rolę w procesie wytwarzania energii w naszych komórkach. Koenzym Q10 występuje naturalnie w naszym ciele, gdzie pełni rolę przeciwutleniacza, chroniąc komórki przed przedwczesnym starzeniem się i toksynami. Z wiekiem produkcja naturalnego koenzymu Q10 maleje (już po ukończeniu 20 roku życia), bardzo ważne staje się więc regularne dostarczanie go w celu podtrzymania naturalnej jędrności skóry i młodzieńczego wyglądu.

 

Właściwości koenzymu Q10

Koenzym Q10 działa jak silny przeciwutleniacz, chroniąc komórki przed działaniem wolnych rodników, które powstają w wyniku zwiększonego obciążenia psychicznego i fizycznego, stresu i niezdrowego trybu życia. Bierze udział w regulowaniu prawidłowego funkcjonowania skóry i szybko regeneruje uszkodzone komórki.

Oddziaływanie koenzymu Q10 na skórę

  • Zapobiega powstawaniu zmarszczek i walczy z przedwczesnym starzeniem się skóry.
  • Wspomaga regenerację komórek skóry oraz produkcję kolagenu i elastyny w skórze. Redukuje w ten sposób widoczne zmarszczki w każdym wieku.
  • Przywraca skórze jędrność i elastyczność, pomagając zachować jej młodzieńczy wygląd.
  • Przyspiesza gojenie się egzemy i stanów zapalnych, wspomaga prawidłowe funkcjonowanie skóry.

Kosmetyki z koenzymem Q10

Stężenie koenzymu Q10 w tkankach naszego ciała spada gwałtownie wraz z upływem lat, a jego suplementacja powinna stać się częścią regularnej pielęgnacji naszej skóry. Należy jednak mieć na uwadze, że nadużywanie przez dłuższy czas produktów z koenzymem Q10 może spowolnić naturalne procesy produkcji koenzymu w ludzkich tkankach, dlatego ważne jest, aby dobierać odpowiednie produkty w zależności od wieku i stanu skóry.

Serum do twarzy, maski i kremy z koenzymem Q10 wspomagają regenerację skóry, wygładzają skórę i przywracają jej świeżość i blask. Koenzym nadaje się do każdego rodzaju skóry, bardzo dobrze toleruje go też skóra wrażliwa, ponieważ jest to naturalna substancja, która znajduje się w naszym organizmie.

Koenzym Q10 stanowi idealne uzupełnienie pielęgnacji skóry i zdecydowanie nie powinno zabraknąć go w Twojej łazience. Na notino.pl znajdziesz całą serię produktów, które zadbają o młodzieńczy wygląd Twojej skóry, niezależnie od tego, czy dopiero zauważyłaś u siebie pierwsze zmarszczki, czy też Twoja skóra jest dojrzała i wymaga intensywnej pielęgnacji.

cały tekst ukryć tekst