Pieluchy na każdym kroku
Jeśli nie przekonuje Cię nowy trend NHN, czyli wychowanie bezpieluchowe, prawdopodobnie wahasz się pomiędzy różnymi rodzajami pieluch jeszcze przed narodzinami dziecka. Czy zaliczasz się do grona osób praktycznych, która docenia zalety pieluch jednorazowych, czy może jednak ważniejsza jest dla Ciebie ekologia, w związku z czym pieluchy materiałowe są dla Ciebie pierwszym wyborem? Jeśli plasujesz się gdzieś pomiędzy i trudno Ci się zdecydować, możesz łączyć oba podejścia w zależności od potrzeb i sytuacji lub wypróbować jednorazowe pieluchy ECO. Produkowane z bambusa nie naruszają naturalnej równowagi środowiskowej, zachowując jednocześnie komfort noszenia i łatwość wymiany bez konieczności prania i prasowania.
Przewijaj dziecko tak często, jak to konieczne – średnio co 3–4 godziny. Gdy dziecko podrośnie i zacznie chodzić, zmiana pieluchy na leżąco staje się trudniejsza, dlatego tak wielu rodziców ostatecznie przerzuca się na pieluchomajtki, które łatwo zakłada się również na stojąco. Po przewinięciu należy owinąć zdjętą pieluchę w woreczek na zużyte pieluchy lub wyrzucić ją do specjalnego pojemnika, który izoluje zapachy.
cały tekst
Nawilżane chusteczki Twoim najlepszym sojusznikiem
Pielęgnacja skóry
Po przewijaniu zaleca się stosowanie kremu przeciw odparzeniom, który zapobiega pieluszkowemu zapaleniu skóry. Jeśli podrażnienia są nadal widoczne na skórze, warto mieć pod ręką maść cynkową. Łagodzi i schładza zaczerwienione partie skóry, a ponadto krem można stosować na wysypki na ciele.
W porównaniu ze skórą dorosłych, dziecięca skóra jest znacznie bardziej cienka i delikatna, oraz słabiej chroniona. Dlatego tak ważne jest, by wzmacniać barierę ochronną skóry i zapewniać jej odpowiednią pielęgnację. W zestawie kosmetyków pielęgnacyjnych nie może zatem zabraknąć olejku do kąpieli lub myjącego żelu bez mydła, kremu nawilżającego dla niemowląt oraz olejku do masażu ciała. Można go wykorzystać między innymi podczas wieczornego rytuału – relaksującego masażu brzuszka czy ciała.