Odkryj sekrety młodzieńczego piękna, które znały już starożytne królowe! Uniwersalne olejki do twarzy pełne dobroczynnych substancji naturalnych, witamin i minerałów wspomagają skórę w procesach głębokiej regeneracji, odżywiania i nawilżenia. Olejki do twarzy przypominają naturalne tłuszcze znajdujące się w skórze, dlatego do każdego typu skóry znajdzie się odpowiedni olejek. Notino ułatwi Ci wybór najlepszego olejku dla skóry, dostosowanego do Twoich potrzeb i oczekiwań.
Korzyści ze stosowania olejku do twarzy
- Zapewnia skórze intensywne odżywienie i nawilżenie.
- Łatwo się wchłania i przenika do głębszych warstw skóry.
- Pomaga chronić skórę przed wnikaniem zanieczyszczeń środowiskowych.
- Wygładza i uelastycznia skórę, pozostawiając ją gładką w dotyku.
- Wykazuje właściwości antyoksydacyjne, zawiera składniki odżywcze,a także witaminy i minerały korzystne dla skóry.
- Wspomaga naturalne procesy regeneracji skóry.
- Spowalnia procesy starzenia, redukuje zmarszczki i przywraca skórze elastyczność.
Olejowa pielęgnacja skóry
Olejki do twarzy zwykle bazują na połączeniu olejku z innymi składnikami aktywnymi, ale na rynku można też znaleźć połączenie kilku dobroczynnych olejków w jednym flakoniku. Olejki do twarzy mogą być płynne, ale popularne są również oleje stałe, dostępne pod postacią masła roślinnego.
Jak dobrać odpowiedni olejek do twarzy?
Olejek do twarzy należy dobrać w zależności od rodzaju skóry, efektów, jakie chcemy osiągnąć oraz stopnia komedogenności. Olejki do twarzy są zazwyczaj klasyfikowane według stopni komedogenności (od 0 do 5), które wskazują na ryzyko zatykania porów i ewentualnego rozwoju zmian trądzikowych. Oleje o wyższej klasie (komedogenne) nadają się do skóry suchej, ale jeśli Twoja skóra jest tłusta lub problematyczna, sięgnij po najniższą klasę, czyli tzw. olejek niekomedogenny.
Olejek nawilżający do twarzy – skóra sucha i wrażliwa
Skóra sucha potrzebuje nie tylko optymalnej dawki nawilżenia, ale też naturalnej bariery ochronnej skóry.
- Olej arganowy na twarz jest bogaty w witaminę A, E oraz kwasy tłuszczowe omega-6 i omega-9, które chronią skórę przed wysuszeniem i intensywnie ją nawilżają.
- Olejek rycynowy jest odpowiedni dla skóry suchej i zmęczonej, ponieważ łagodzi podrażnienia i zaczerwienienia.
- Olejek morelowy regeneruje skórę i przywraca jej świeży i młodzieńczy wygląd, jednocześnie zapobiegając nieprzyjemnemu napięciu i łagodząc podrażnienia skóry.
- Olej kokosowy jest bogaty w antyoksydanty, łagodzi podrażnioną skórę i zapewnia jej niezbędne odżywienie i nawilżenie.
- Oliwa z oliwek wygładza i głęboko nawilża skórę.
- Olejek różany do twarzy koi podrażnienia skóry.
Olejki do skóry tłustej i problematycznej
Odpowiednim olejem do skóry problematycznej lub przetłuszczającej się jest olej o niskim stopniu komedogenności, który będzie zapobiegać trądzikowi, jednocześnie dostarczając skórze brakujące nawilżenie.
- Olej jojoba na twarz redukuje produkcję sebum, dogłębnie regeneruje skórę i łagodzi objawy trądziku.
- Olej z dzikiej róży wygładza blizny potrądzikowe i regeneruje skórę.
- Olej z nasion konopi na twarz jest bogaty w kwasy tłuszczowe, które odżywiają, nawilżają i regenerują skórę, łagodząc podrażnienia i zapobiegając świądowi.
- Olejek arganowy do twarzy rewitalizuje skórę.
- Olej NIMBA (NEEM) koi skórę i sprzyja jej regeneracji.
- Olej lawendowy na twarz wygładza blizny potrądzikowe i koi skórę.
Olejki do skóry mieszanej
Skóra mieszana potrzebuje w niektórych partiach intensywnego nawilżenia bez przeciążenia, aby przeciwdziałać powstawaniu zmian trądzikowych.
- Olej z wiesiołka na twarz pomaga ujednolicić koloryt cery, rozświetlić ją i intensywnie zregenerować w głębszych warstwach skóry.
- Olej z pestek winogron łatwo się wchłania, nawilża skórę i utrzymuje optymalny poziom nawodnienia.
- Olej jojoba jest bardzo uniwersalny i dobrze tolerowany przez wszystkie rodzaje skóry. Wzmacnia mechanizmy obronne skóry i redukuje produkcję sebum.
Olejki do skóry dojrzałej
Olejki do twarzy działają na zasadzie profilaktyki anti-age, hamując procesy przedwczesnego starzenia się skóry, a jednocześnie stanowią skuteczne wsparcie w walce ze zmarszczkami, przebarwieniami i utratą napięcia skóry.
- Olej arganowy do twarzy niweluje oznaki starzenia i wygładza drobne zmarszczki, dodatkowo wspierając produkcję kolagenu i elastyny w skórze.
- Olej z dzikiej róży przywraca witalność zmęczonej i starzejącej się skórze.
- Olej z awokado na twarz dostarczy skórze niezbędnych witamin i wesprze jej odporność na czynniki środowiskowe.
- Olej makadamia poprawia witalność skóry, a dzięki zawartości minerałów (cynk i selen) oraz witamin A, B i E regeneruje skórę i niweluje widoczność zmarszczek mimicznych.
- Olej z rokitnika na twarz zmniejsza widoczność przebarwień, rozjaśnia cerę i poprawia jej elastyczność dzięki zawartości witamin A i E.
- Olejek migdałowy na twarz dba o miękkość skóry, wygładza ją, zapobiega jej wysuszaniu i zwalcza oznaki starzenia.
- Olej moringa zwalcza zmarszczki i ujednolica koloryt cery.
Jaki olejek do twarzy wybrać?
Tak zwane oleje nekomedogenne mają najniższy stopień komedogenności, zwykle 0 lub 1. Dzięki lekkiej formule ten rodzaj oleju nie zatyka porów, a zamiast tego delikatnie odżywia skórę i wspomaga ją w walce z trądzikiem. Do popularnych olejów niekomedogennych należą: arganowy, olej konopny na twarz, słonecznikowy, rokitnikowy, jojoba oraz olej z pestek winogron. Ogromnym zainteresowaniem cieszą się również olej z ogórecznika, olej z ostropestu, olej z pestek malin czy olejek z drzewa herbacianego.
Czym jest suchy olejek?
Suchy olej do twarzy to specjalny rodzaj olejku, zwykle kompozycja kilku olejów roślinnych i witamin, która szybko się wchłania, nie pozostawia tłustego filmu ani nie plami ubrań. Tego typu olejki są bardzo uniwersalne i mogą być stosowane do pielęgnacji skóry twarzy i całego ciała, zapewniając przy tym niezbędne odżywienie i siłę włosom i paznokciom.
Jak stosować olejki do twarzy?
- Olejek należy zawsze nakładać na wilgotną skórę. Świetną bazą dla olejku do twarzy jest na przykład woda kwiatowa lub serum hialuronowe. Olejki do twarzy prawie nie zawierają wody, ale świetnie radzą sobie z zatrzymywaniem wody w skórze.
- Do nawilżania skóry nie stosuj gorącej wody z kranu, która może przyczyniać się do problemów skórnych ze względu na zwiększoną zawartość chloru i minerałów.
- Wystarczy kilka kropel olejku do twarzy, które należy delikatnie wmasować palcami w skórę czoła, policzków i brody, zawsze od środka twarzy na boki.
- Po kilku minutach od naniesienia olejku można również zastosować ulubiony krem do twarzy na dzień lub na noc. Przed aplikacją makijażu należy odczekać przynajmniej 10 minut.
- Możesz również wymieszać olejek z kremem do twarzy, aby zapewnić skórze dodatkową pielęgnację, na przykład w miesiącach zimowych.
- Olejek do twarzy nadaje się do codziennej pielęgnacji skóry, zarówno rano, jak i wieczorem. Olejek do mycia twarzy czy olejek do demakijażu? Wybór należy do Ciebie! Masz już olejek do masażu twarzy? To świetne rozwiązanie! Olejki możesz stosować do regularnego masażu twarzy, jako maskę do twarzy, do jej demakijażu czy do pielęgnacji szyi i dekoltu.
- Wszystkie oleje należy przechowywać w ciemnym miejscu , a niektóre w lodówce, aby zapobiec jełczeniu (np. olej z wiesiołka i konopny).
Nasza rada: Wzmocnij działanie olejku do twarzy w zabiegu z zastosowaniem masażu kamieniem gua sha i rozświetl swoją cerę.
Wzmocnij piękno swojej skóry dzięki odżywczym olejkom i ciesz się gładką, zdrowo wyglądającą skórą, chronioną przed czynnikami zewnętrznymi!