Jeżeli chcesz postawić na wszechstronne wsparcie w pielęgnacji całego ciała, sprawdź, co potrafi jeden jedyny produkt – olej rycynowy! Olejek rycynowy na brwi, rzęsy, włosy i twarz jest bezdyskusyjnie wspaniały i powinien znaleźć się w każdym domu. Zresztą, jest to produkt bardzo dobrze znany i używany od wielu pokoleń. Dowiedz się, jakie jest działanie olejku rycynowego i pozwól naturze, żeby dbała o Ciebie nieustannie każdego dnia!
Olej tłoczy się z nasion rącznika pospolitego, znanego też jako rycynus. Najwyższą jakość ma olej rycynowy tłoczony na zimno, oczywiście najlepiej z certyfikatem bio. Olejek rycynowy sam w sobie ma bardzo gęstą, miodową wręcz konsystencję i leje się wolniej niż inne oleje.
Dzięki dużej zawartości antyoksydantów, substancji odżywczych i nienasyconych kwasów tłuszczowych, szczególnie kwasu rycynolowego, olejek rycynowy słynie z działania nawilżającego, regenerującego i antybakteryjnego. Godna podziwu jest też jego nadzwyczajna zdolność radzenia sobie z wieloma problemami skórnymi – olej rycynowy poleca się na trądzik.
Po prostu działa magicznie na każdy fragment ciała, w tym na wrażliwą i podrażnioną skórę. Pomoże również w problemach z włosami i paznokciami. A najlepsze jest to, że nadaje się dla każdego bez względu na wiek i płeć, również dla dzieci i niemowląt. Olej rycynowy nie powinien sprawiać problemów również w czasie ciąży i w okresie karmienia.
Olejek rycynowy rozświetla, nawilża i tonizuje cerę. Działa też regenerująco, pomaga spowolnić procesy starzenia – można więc stosować olej rycynowy na zmarszczki. Potrafi również pomóc w atopowym zapaleniu skóry i egzemie u dorosłych i dzieci.
Chcesz doenergetyzować swoją skórę? Zmieszaj kroplę oleju rycynowego z wodą, nanieś emulsję na twarz, pozostaw na 10 minut, a następnie zmyj letnią wodą. Cera będzie odżywiona i głęboko nawilżona.
Stosowanie oleju rycynowego docenią też Twoje włosy i skóra głowy. Szczególnie wdzięczne będą włosy uszkodzone w wyniku farbowania i wysokich temperatur, łamliwe i z rozdwojonymi końcówkami. Wyrównuje pH skóry, ogranicza uszkodzenia i wypadanie włosy oraz działa wzmacniająco.
Jeszcze większą popularnością cieszy się olej rycynowy na porost włosów. Regeneruje skórę głowy i odżywia cebulki włosowe. Wystarczy wmasować go i pozostawić na co najmniej 30 minut, a najlepiej na całą noc. Potem wystarczy umyć włosy.
Można też zrobić kompres na włosy z olejku rycynowego. Wetrzyj olej w wilgotne, osuszone ręcznikiem włosy na całej długości oraz w skórę głowy. Następnie owiń włosy folią albo na przykład starym bawełnianym ręcznikiem, aby zapewnić ciepło, które wzmacnia działanie oleju.
Trzymaj kompres na włosach co najmniej przez pół godziny. Im dłużej, tym lepiej, możesz go pozostawić nawet na całą noc. Pamiętaj tylko, że zmycie oleju z włosów trwa dłużej niż w przypadku szamponu. Kompres rycynowy powtarzaj raz lub dwa razy w tygodniu do czasu, gdy zauważysz poprawę kondycji włosów.
Marzysz o długich i gęstych rzęsach oraz pięknych brwiach? Wybierz olejek rycynowy! Aplikuj kilka kropel oleju na rzęsy i brwi przy pomocy patyczka do uszu lub czystego pędzelka do rzęs. Pozostaw na co najmniej 30 minut, a najlepiej przez całą noc. Olejek rycynowy do brwi i rzęsy stosuj codziennie, dopóki nie uzyskają pożądanej kondycji i wyglądu.
U mężczyzn z zarostem olejek rycynowy wzmocni wzrost, jakość i blask wąsów lub brody. Wystarczy rozgrzać w dłoni kilka kropel i wetrzeć je w zarost i skórę. Następnie wystarczy go zmyć szamponem do zarostu lub delikatnym mydłem.
Irytują Cię słabe, łamliwe i rozdwajające się paznokcie albo bolesne zadziory? Odżyw, wzmocnij i zmiękcz je olejkiem rycynowym. Pamiętaj o regularnym stosowaniu, a Twoje dłonie będą znacznie piękniejsze.
Rozstępy, cellulit i blizny są postrachem każdej kobiety. Silne właściwości regeneracyjne olejku rycynowego pomogą Ci w walce z nimi, wygładzając je. A o jego niezwykłych właściwościach powinny pamiętać również kobiety, które chcą zmniejszyć bliznę po cesarskim cięciu.
Twoje przemęczone stawy i mięśnie wołają o pomoc? Rozgrzej olejek rycynowy w dłoniach, wymasuj nim bolące miejsca, przykryj gazą, owiń folią lub ręcznikiem i pozostaw. To doskonała pierwsza pomoc przy mniejszych ranach i lekkich oparzeniach.
Zanim zaczniesz używać oleju rycynowego, sprawdź czy nie masz na niego alergii, robiąc test na fragmencie skóry na nadgarstku. Zawsze pamiętaj o tym, że jest on przeznaczony wyłącznie do użytku zewnętrznego, ponieważ po spożyciu wykazuje silne działanie przeczyszczające.
Wiesz już, do czego używa się oleju rycynowego i dlaczego nie powinno go zabraknąć wśród Twoich kosmetyków? Wybierz olej rycynowy – bio, raw, dla kobiet i mężczyzn – w Notino! A może chcesz sprawdzić także inne świetne naturalne oleje, takie jak olej kokosowy lub olejek arganowy? Zapraszamy!