Przejdź do głównej zawartości

Jak wybrać najlepszą elektryczną szczoteczkę do zębów?

Soniczna, oscylacyjno-rotacyjna czy magnetyczna iO? Do zębów wrażliwych czy dla efektu intensywnego wybielania? Dowiedz się, jak wybrać najlepszą elektryczną szczoteczkę do zębów, dostosowaną do Twoich potrzeb.
 
Wszystkie rodzaje elektrycznych szczoteczek do zębów wyraźnie przewyższają możliwości zwykłej szczoteczki manualnej; co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Największa różnica między wymienionymi typami szczoteczek polega na rodzaju ruchu, jaki wykonuje główka szczoteczki podczas mycia zębów..
 
Elektryczne szczoteczki do zębów z łatwością wykonują nawet do kilkudziesięciu tysięcy ruchów na minutę, dlatego są znacznie bardziej skuteczne niż szczoteczki manualne. Jeśli wciąż nie wiesz, którą technologię wybrać, skorzystaj z poniższych zaleceń:
 
  • Dla precyzyjnego i skutecznego efektu oczyszczenia zębów wybierz szczoteczkę oscylacyjną.
  • Delikatne czyszczenie zębów i dziąseł zapewni Ci lekko wibrująca soniczna szczoteczka do zębów.
  • Jeśli najbardziej opowiada Ci połączenie funkcjonalności obu powyższych szczoteczek, wypróbuj magnetyczną szczoteczkę z technologią iO.

Soniczna szczoteczka do zębów

Soniczna szczoteczka do zębów działa na zasadzie emitowania fal dźwiękowych o wysokiej częstotliwości , które wprawiają główkę szczoteczki w ruch góra-dół, co sprawia, że urządzenie wibruje bardzo szybko, a jednocześnie delikatnie. Dzięki temu delikatnie, ale bardzo precyzyjnie wymiata płytkę nazębną z powierzchni zębów i dziąseł. Ten typ szczoteczki jest odpowiedni dla dzieci oraz osób o wrażliwych zębach. Kształt głowicy jest zazwyczaj wąski i wydłużony.

Oscylacyjna szczoteczka do zębów

Szczoteczka oscylacyjna działa na podobnej zasadzie, ale jak sama nazwa wskazuje nie wykonuje ruchu w górę i w dół, lecz ruchy obrotowe w mikrokrzywiznach, dlatego też zwykle wyposażona jest w okrągłą głowicę. Wiele szczoteczek z technologią oscylacyjno-rotacyjną oprócz ruchów okrężnych wykonuje również ruch do przodu i do tyłu, są więc nieco skuteczniejsze w usuwaniu przebarwień (np. z kawy czy czerwonego wina).

Magnetyczna szczoteczka do zębów iO

Magnetyczna szczoteczka do zębów z technologią iO jest obecnie produkowana wyłącznie przez Oral-B. Łączy delikatną energię mikrowibrujących włókien z okrągłą głowicą, której kształt został opracowany przez stomatologów. Z uwagi na to, mówimy tu o szczoteczce oscylującej bez pulsacji do przodu i do tyłu, napędzanej przez silnik magnetyczny. W zestawie znajduje się również magnetyczna ładowarka.

Oszczędzaj czas

Jedną z głównych zalet stosowania szczoteczki elektrycznej jest zalecany czas mycia zębów. W jej przypadku to 2 do 3 minut, czyli znacznie krócej niż w przypadku szczoteczek manualnych. Jeśli elektryczna szczoteczka do zębów zaoszczędzi Ci choćby jedną minutę dziennie, to w ciągu roku zyskasz pełne 6 godzin! Dodatkowo krótszy czas szczotkowania ułatwia wyrobienie sobie nawyku regularnego mycia zębów..

Dzieci

Czyszczenie zębów elektryczną szczoteczką jest przyjemniejsze i każde dziecko z łatwością wytrzyma kilkuminutowe mycie. W recenzjach rodzice często zwracają uwagę na, że ich dzieci zdecydowanie preferują tego rodzaju szczoteczki. Jeśli więc chcesz zaoszczędzić sobie codziennej walki z małym uparciuchem dzieckiem, kup mu na urodziny lub święta elektryczną szczoteczkę do zębów.

Jak czyścić zęby elektryczną szczoteczką?

Aby uzyskać najlepsze rezultaty, pamiętaj o odpowiedniej technice czyszczenia zębów. Unikaj chaotycznego przesuwania szczoteczki po zębach, które sprawia, że szczoteczka po pewnym czasie zaczyna wyglądać jak miotła czarownicy. Elektryczna szczoteczka do zębów wykona całą pracę za Ciebie. Po prostu przykładaj ją do powierzchni zębów, upewniając się, że każdy z nich zostanie oczyszczony ze wszystkich stron.

Bez względu na rodzaj szczoteczki do zębów, zawsze zaczynamy od szczotkowania górnych zębów. Powód jest prosty. Nie chcemy przecież pracowicie myć dolnych zębów, by następnie "zeszczotkować" na nie zanieczyszczenia z górnych zębów.

 

Rozpocznij od szczotkowania tylnych zębów, przesuwając się do przodu i przykładając szczoteczkę do każdego zęba przez kilka sekund. Szczególną uwagę zwróć na linię zębów i dziąseł, ponieważ tam osadza się najwięcej zanieczyszczeń i płytki nazębnej. Dokładnie oczyść łuk zewnętrzny, łuk wewnętrzny i powierzchnie gryzące zębów.

Wiele elektrycznych szczoteczek do zębów ma wbudowany czujnik siły nacisku, który ostrzega, gdy naciskamy na zęby zbyt mocno. Większość z nich wyposażona jest również w timer, który odmierza optymalny czas dokładnego mycia zębów. Coraz częściej szczoteczki mają opcję połączenia z aplikacją mobilną, która w czasie rzeczywistym pokazuje, jak przebiega proces oczyszczania zębów..

Elektryczna szczoteczka do zębów to zawsze trafiony wybór. Manualną szczoteczkę do zębów warto wrzucić do plecaka jedynie wtedy, gdy zamierzasz przebywać przez dłuższy czas w miejscu bez dostępu do prądu. Bateria elektrycznej szczoteczki do zębów z łatwością wytrzyma kilka dni, ale nawet najbardziej wytrzymała nieuchronnie się wyczerpie. W takich momentach warto mieć pod ręką klasyczną szczoteczkę, a jej niska masa będzie w plenerze dodatkowym plusem.

cały tekst ukryć tekst