Przejdź do głównej zawartości

Wybielanie zębów

Dzięki szerokiemu uśmiechowi i białym zębom będziesz promienieć w każdej sytuacji! Ale jak wybielić zęby, nie naruszając szkliwa? Zapomnij o domowym wybielaniu zębów za pomocą cytryny czy truskawek z solą, które mogą przyczyniać się do erozji szkliwa i uwrażliwiają zęby. Warto zaufać dokładnemu czyszczeniu i wysokiej jakości produktom do wybielania zębów, które usuwają przebarwienia, w tym osady z herbaty, kawy czy czerwonego wina, nie uszkadzając zębów. Poznaj sposoby skutecznego wybielania zębów, które jest delikatne i bezpieczne dla szkliwa. 

Zestawy do wybielania zębów

Jedna z najskuteczniejszych metod szybkiego domowego wybielania zębów. Już po kilku do kilkunastu dniach regularnego stosowania można spodziewać się efektu zębów bielszych nawet o kilka tonów. W zestawach znajdziesz żel ze skutecznymi substancjami wybielającymi, a w niektórych nawet lampę LED, która wzmacnia efekty wybielania. Jedynym minusem tego typu zestawów może być ich wyższa cena, ale efekty są zdecydowanie warte tej inwestycji.

Jak stosować zestawy do wybielania zębów

Wypełnij nakładkę żelem wybielającym, włóż go do ust i delikatnie zaciśnij zęby. Po upływie czasu określonego przez producenta (zwykle 10-15 minut) należy usunąć nakładkę, wyczyścić ją i dokładnie wypłukać usta wodą. Powtarzaj procedurę przez kilka kolejnych dni zgodnie z instrukcją, aż do uzyskania pożądanego efektu wybielenia.

Wybielające paski do zębów

Są niezwykle popularne, z uwagi na łatwość i komfort stosowania. Zdaniem producentów radzą sobie również z bardzo żółtymi zębami i znacznymi przebarwieniami. Pierwszych rezultatów można spodziewać się już po tygodniu regularnego stosowania.

Jak stosować wybielające paski do zębów

Wystarczy wyjąć pasek wybielający z opakowania i przyłożyć go do oczyszczonych zębów stroną, na której znajduje się żel stomatologiczny. Wysokiej jakości paski nie ześlizgują się z zębów, a po upływie określonego czasu wystarczy je odkleić i wyrzucić, a usta dokładnie wypłukać wodą. Powtarzaj tę czynność zgodnie z instrukcją, aż do uzyskania pożądanego efektu.

Wybielające pasty do zębów

Wybielające pasty do zębów to jeden z najtańszych i najdelikatniejszych sposobów wybielania zębów. Niektóre działają na zasadzie bardzo delikatnego ścierania pigmentu przez cząsteczki ścierne, inne zawierają składniki wybielające (najczęściej nadtlenek), które usuwają przebarwienia z powierzchni zębów i samej struktury szkliwa. Na widoczne efekty czeka się zwykle od kilku tygodni do kilku miesięcy. Z tego powodu bardziej nadają się do utrzymania efektów wybielania niż do uzyskania szybkiej i wyrazistej bieli zębów.

Jak stosować wybielającą pastę do zębów

Szczotkuj zęby dwa do trzech razy dziennie, tak jak przy użyciu zwykłej pasty do zębów.

Proszek wybielający do zębów

Dzięki drobnym cząsteczkom zawartym w pudrze nie tylko czyści i lekko wybiela zęby, ale także doskonale poleruje ich powierzchnię. Pod względem skuteczności i szybkości wybielania zapewnia podobne wyniki jak wybielające pasty do zębów. Niektóre pudry zawierają również węgiel aktywny, który od wieków stosuje się jako środek do naturalnego wybielania zębów, trzeba jedynie dokładniej wypłukać umywalkę po umyciu zębów.

Jak stosować wybielający proszek do zębów

Niewielką ilość proszku wybielającego nanieś na zwilżoną szczoteczkę do zębów i umyj zęby tak, jak zwykle. Proszek można stosować zamiast pasty do zębów lub naprzemiennie z pastą.

 

Peny wybielające do zębów

Wybielanie do nawet kilku tonów i rezultaty już po 2-4 pierwszych aplikacjach. To obietnica, którą składa pisak do wybielania zębów, zawierający skuteczny żel wybielający. Dzięki specjalnie skonstruowanemu włosiu umożliwia szybką i precyzyjną aplikację nawet w przestrzeniach międzyzębowych, gdzie szczególnie często pojawiają się przebarwienia. Niektóre aplikatory wyposażone są w akcelerator ze światłem LED, zapewniający jeszcze lepsze rezultaty.

Jak stosować pisak do wybielania zębów

Za pomocą końcówki aplikatora delikatnie nanieś żel na zęby, omijając dziąsła, język i wargi, a następnie pozostaw do wchłonięcia na co najmniej minutę. Po upływie określonego przez producenta czasu działania delikatnie usuń pozostałości żelu szczoteczką do zębów. Szeroki uśmiech, proszę!