Przejdź do głównej zawartości

Jak przedłużyć trwałość perfum? + KONKURS - wygraj perfumy niszowe

8 września 2015Kasia
Jednym z najczęstszych pytań, które otrzymujemy, jest „jak długo perfumy będą się utrzymywały?”. Większość ludzi oczekuje, że trwałość perfumy jest wprost proporcjonalna do ich ceny, czyli im wyższa cena, tym większa trwałość. Takie oczekiwania są dość logiczne. Każdy z nas chciałby mieć perfumy, których zapach będzie nam towarzyszył cały dzień. Co jednak zrobić, kiedy nawet drogie czy bardziej skoncentrowane perfumy okazują się nietrwałe? Jaki jest tego powód? Czy istnieją jakieś sposoby, by przedłużyć trwałość perfum?

Każdy, kto doda do artykułu komentarz zawierający radę, jak przedłużyć trwałość perfum oraz poda swój e-mail, weźmie udział w konkursie, w którym nagrodą są perfumy niszowe Odori – Zafferano. Zwycięzcę konkursu wylosujemy w środę 30. września, a jego imię podamy w tym artykule.

Dlaczego niektóre perfumy są nietrwałe i jak to zmienić?

Najczęstszym powodem słabej trwałości perfum jest sucha skóra. Sebum produkowane przez naszą skórę działa jak naturalny utrwalacz perfum. Sucha skóra nie „trzyma” perfum. Mamy jednak kilka sposobów, by przedłużyć trwałosć perfum, również wśród osób z suchą skórą.

  1. Molekuły perfum uwalniają się z naszej skóry do powietrza i to zjawisko właśnie odbieramy jako zapach. Perfumy uwalniają się lepiej na ciepłej bazie. Dlatego dobrze jest aplikować perfumy na cieplejsze miejsca na ciele. Są nimi na przykład miejsca, w których mierzymy puls – wewnętrzna część nadgarstka, zagłębienie łokcia czy szyja (z boku, pod uszami).
  2. Kolejnym sposobem na przedłużenie trwałości perfum jest używanie kremu bezzapachowego właśnie na wspomniane punkty. Posłuży on jako utrwalacz. Gorąco polecamy sprawdzony Vaseline Original. Posmaruj nim wewnętrzną część nadgarstka i zaaplikuj perfumy. Wystarczy użyć naprawdę niewielkiej ilości, ponieważ wazelina jest bardzo tłusta.

Inne przyczyny słabej trwałości zapachu, to: przebywanie w pomieszczeniu z suchym powietrzem (np. klimatyzowane pomieszczenie), wykonywanie czynności, przy której intensywnie się pocimy, stres. Na te czynniki zazwyczaj nie mamy wpływu, ale i w tym przypadku podsuwamy parę rad.

  1. Aplikuj perfumy nie tylko na skórę, ale także na ubranie. To prawda, że zapach nie będzie wówczas reagował z naszą skórą, więc nie przekształci się w „nasz indywidualny” zapach. Jego trwałość będzie jednak większa. To dobry pomysł zwłaszcza w lecie, kiedy intensywnie się pocimy, a perfumy w takim środowisku mają tendencję do szybszego „ulatniania się”. Kolejnym pomysłem, który naprawdę działa, jest aplikacja perfum na włosy. Należy jednak uważać, ponieważ perfumy zawierają alkohol, który może je przesuszać i niszczyć. Dlatego polecamy stosowanie perfum na włosy w niewielkiej ilości.
  2. Jeśli powyższe rozwiązania nie zadziałają, ta rada na pewno pomoże. Po kilku godzinach po prostu użyj perfum ponownie. Nie musisz nosić ze sobą dużego flakonu. Bardzo praktyczny w tym względzie jest atomizer napełnialny Travalo, który występuje w kilku wariantach kolorystycznych.

Inne dobre pomysły na przedłużenie trwałości perfum:

  1. Nie przechowuj perfum w wilgotnym, ciepłym miejscu, a już na pewno nie na słońcu. Te trzy czynniki wpływają negatywnie na jakość perfum, w tym na ich trwałość. Jeśli więc przechowujesz swoje perfumy w łazience, przenieś je lepiej w ciemne, suche i chłodne miejsce, np. do szafki w pokoju.
  2. Częstym błędem popełnianym przy aplikacji perfum jest pocieranie o siebie nadgarstków i przykładanie ich do szyi. Ciepło spowodowane pocieraniem powoduje, że związki lotne zawarte w akordzie wysokim (nuty głowy) bardzo szybko się ulatniają, więc zapach przechodzi od razu do akordu średniego (serce). W ten sposób nie tylko pozbawiasz się wyjątkowego doznania zapachowego (nuty głowy są zwykle bardzo intensywne i świeże), ale także zmniejszasz trwałość swoich perfum.

Jeśli chcesz mieć naprawdę trwałe perfumy, musisz postawić na jakość. Dobrej jakości perfumy mają zwykle większe stężenie olejków zapachowych i zawierają najlepsze składniki. Z pewnością nie zawiedziesz się, jeśli wybierzesz jedne z perfum niszowych. Ich zapach jest nie tylko oryginalny (nie powielają one masowych trendów), ale także niezwykle trwały. Dobrymi przykładami perfum, które cenione są m.in. ze względu na trwałosć, są na przykład perfumy marki Amouage pochodzące z Omanu czy francuskie perfumy marek Montale i Serge Lutens. Koszt tych perfum rekompansuje dużo rzadsza aplikacja, dzięki czemu perfumy te będą służyć znacznie dłużej. A poza tym, kto by nie chciał pachnieć niepowtarzalnie i wyjątkowo...?

Perfumy niszowe Odori Zafferano wygrywa Pan Adam K. , który dodał swój komentarz 9. 09. 2015 o 21:04:09. Gratulujemy serdecznie!

Czytaj więcej