LIBRE: Wolność w wydaniu Yves Saint Laurent

16 października 2019notino.pl
„Wolność to znak rozpoznawczy marki Yves Saint Laurent. Jest opowieścią o kobiecej sile.” To słowa twórcy jednej z najbardziej luksusowych marek na świecie, legendarnego francuskiego projektanta mody Yves Saint Laurenta. Do grona wizjonerów trafił ostatecznie w 1966 roku, gdy zatarł granice między płciami, przedstawiając pierwszy damski smoking. Libre, nowy zapach z pracowni Yves Saint Laurent Beauté, jest ucieleśnieniem słynnego damskiego tuxedo Le smoking i jego postępowego przesłania.

Wolność odurzająca jak jeszcze nigdy przedtem

Libre Eau de Parfum jest symbolem wolności. To propozycja dla osób, które nie boją się odrzucić codziennych stereotypów i pójść swoją własną drogą, kierując się własnymi zasadami. Wolność jest dla współczesnej kobiety bezwarunkowym luksusem i dla wielu może mieć naprawdę wyjątkową wartość. Zuchwały i szykowny zapach Libre burzy utarte status quo.

Twarz jutra

Wyraziste rysy i wyraźny głos. Ambasadorką Libre, wręcz stworzoną dla tego buntowniczego zapachu, została wokalistka Dua Lipa. Artystka, której utwory w ciągu ostatnich dwóch lat były odtwarzane najczęściej na świecie, jest piękna, stylowa i odważna – tak samo jak Libre. Dua Lipa nie boi się walczyć o swoje i prezentować swoich poglądów. Zapach wolności nie mógł mieć lepszej ambasadorki.

Powrót lawendy

7 lat udoskonalania i ponad 1500 wariantów – to Libre w liczbach. Tak samo jak jego inspiracja w postaci damskiego smokingu, łączy pierwiastki kobiece i męskie w zaskakującej, seksownej wersji. Ponownie wprowadza do świata damskich perfum lawendę z Prowansji, uważaną dotychczas za czysto męską nutę. Specjalna odmiana Diva Lavender jest objęta programem odtworzenia pól lawendy we Francji.

Lawendę harmonijnie uzupełniają przypalane kwiaty marokańskiej pomarańczy, wydobywające rozgrzewającą nutę zapachu, podczas gdy mandarynka nadaje mu powiew soczystości. Intensywna wanilia z Madagaskaru i promienna ambra z neroli wznosi aromat na kolejny poziom. Do stworzenia Libre użyto składników ze zrównoważonych upraw oraz najwyższej jakości materiałów, których formuła została opracowana wyłącznie dla YSL.

Kultowy design

Flakon Libre, zaprojektowany przez artystkę Suzanne Dalton, jest odą na cześć haute couture i ekstrawagancji. Połączenie pierwiastków męskich i kobiecych zaowocowało tym razem zespoleniem ostrych geometrycznych kształtów z okazałym złotym logo YSL. Ścięte czarne zamknięcie jest ozdobione błyszczącym złotym łańcuszkiem, niedbale okręconym wokół szyjki. Ten luksusowy flakon z pewnością wzbogaci każdą kolekcję perfum.

Czytaj więcej