Skip to main content

AmouageEnclave woda perfumowana unisex

Amouage Enclave woda perfumowana unisex
Amouage Enclave woda perfumowana unisex
Darmowa dostawa
100 ml
1534,00

W magazynie | 1534,00 / 100 ml, w tym VAT | Kod: AMU05601
1
Upominek dla Ciebie
Produkty tej marki kupisz teraz z 25% zniżką. Wpisz w koszyku kod am25. Zniżka nie dotyczy produktów już przecenionych i z wyprzedaży.
Dostawa kurierem DPD
poniedziałek 31.01.2022
Nasze sklepy
poniedziałek 31.01.2022

Równie kontrastowa jak miejsce, w którym świeżość morza spotyka się z nagrzaną słońcem ziemią, jest woda perfumowana Amouage Enclave. Zabierze Cię do fiordów na omańskim półwyspie Musandam. Kompozycja zapachowa wody perfumowanej odzwierciedla emocje, jakie budzi to miejsce.

  • świeża i aromatyczna kompozycja zapachowa z akordami bursztynu i przypraw
  • woda perfumowana Enclave stanowi część kolekcji Renaissance
  • zapach dla kobiet i mężczyzn wprowadzony na rynek w 2020 roku

Skład zapachu
Mięta i kardamon we wstępnych nutach kompozycji orzeźwią Cię swoją świeżością niczym morska fala. Wraz z nimi pojawia się również lekko gorzkawy aromat cynamonu. Zaraz potem wyczuwalne stają się ziemiste nuty wetywerii i paczuli, kojarzące się z nagrzanymi słońcem glebą i skałami, a także kadzidło i absolut różany. Akord AmberXtreme™ w bazie zapachu sprawia, że całość nabiera pobudzającego charakteru, pięknie harmonizując z pozostałymi orientalnymi nutami.

Historia zapachu
Zapach Amouage Enclave stanowi wyraz sprzecznych emocji, których doświadczał jego twórca, perfumiarz Julien Rasquinet, w regionie Musadam w Omanie. Celem Juliena było uchwycenie wyjątkowego światła zachodzącego słońca, które każdego wieczoru oświetlało morskie zatoki. Nie tylko nieskończona świeżość morza, ale też otaczający je skalisty krajobraz znalazł perfekcyjne odzwierciedlenie w tej kompozycji, dzięki idealnie dobranym substancjom zapachowym.

Skład

Tzw. górne nuty - rozwijają się zaraz po aplikacji. Tworzą pierwsze wrażenie i zazwyczaj są dość intensywne. Po chwili ulatniają się.
Głowa
cynamon, olejek kardamonowy, różowy pieprz, mięta
Tzw. środkowe nuty - serce zapachu ujawnia się po kilku minutach, po ulotnieniu się nut głowy. Dominuje przez ok. 2-3 godziny.
Serce
olibanum, róża, wetiweria, paczuli
Tzw. dolne nuty - ostatnia, najdłużej trwająca faza zapachu. Utrzymuje się od ok. 4 godzin do nawet całego dnia.
Podstawa
Amber Xtreme, labdanum
Grupy zapachów
aromatyczne, przyprawowe, fougère

Pełne przepychu zapachy Amouage wyróżnia absolutna wyjątkowość i charakterystyczna elegancja. Niezależna marka tych luksusowych perfum niszowych ma dziś swoją siedzibę w Londynie, ale jej korzenie sięgają daleko na Środkowy Wschód.

Amouage czerpie inspiracje z bogatego i różnorodnego dziedzictwa miejsca swojego powstania – z Sułtanatu Omanu. Markę w 1983 roku założył Jego Wysokość Sayyid Hamad bin Hamoud Al Busaid, członek omańskiej rodziny królewskiej, pragnąc ożywić sławę arabskich zapachów. Filozofią marki jest tworzenie perfum o prawdziwej wartości artystycznej. Amouage ściśle dobiera tylko najwyższej jakości egzotyczne składniki, do których należy kadzidło z Omanu, wyjątkowa róża z Omanu lub mirra.

Perfumy niszowe Amouage są komponowane w Grasse na południu Francji, uważanym za stolicę świata perfum, co gwarantuje dotrzymanie najwyższych standardów. Zapachy wędrują następnie do wytwórni w Omanie, gdzie około dwóch miesięcy trwa proces maceracji składników. Na koniec wszystkie perfumy Amouage przechodzą dokładną kontrolę jakości i są pakowane prawie wyłącznie ręcznie.