Perfumy Amouage

Amouage

Amouage to luksusowy dom perfumeryjny, słynący z najwyższej jakości perfum, w składzie których znajdziesz tylko najlepsze składniki pochodzące z całego świata. Ta luksusowa marka łączy w sobie Wschód z Zachodem, a tradycyjna arabska sztuka przeplata się tu z nowoczesnymi innowacjami.

 

Historia marki Amouage rozpoczęła się w 1983 roku w Sułtanacie Omanu, którego spuściznę odzwierciedla każdy zapach Amouage. Wszystkie kompozycje zapachowe przygotowuje się ręcznie ze starannie wyselekcjonowanych, drogocennych składników, spajanych w intrygujące kontrasty i eleganckie, harmonijne połączenia. Ich długotrwały aromat ze szczyptą patyny otuli Cię niczym luksusowy, jedwabny szal.

Wypróbuj perfumy Amouage na własnej skórze i przekonaj się o ich niezrównanej jakości i perfekcyjnym dopracowaniu. Do najbardziej cenionych z nich należą Amouage Reflection, Gold, Jubilation, Epic, Dia, Honour czy Interlude, które z biegiem czasu słusznie zyskały status ikon w świecie perfumerii. 

cały tekst ukryć tekst

Bestsellery

O marce Amouage

Pełne przepychu zapachy Amouage wyróżnia absolutna wyjątkowość i charakterystyczna elegancja. Niezależna marka tych luksusowych perfum niszowych ma dziś swoją siedzibę w Londynie, ale jej korzenie sięgają daleko na Środkowy Wschód.

Amouage czerpie inspiracje z bogatego i różnorodnego dziedzictwa miejsca swojego powstania – z Sułtanatu Omanu. Markę w 1983 roku założył Jego Wysokość Sayyid Hamad bin Hamoud Al Busaid, członek omańskiej rodziny królewskiej, pragnąc ożywić sławę arabskich zapachów. Filozofią marki jest tworzenie perfum o prawdziwej wartości artystycznej. Amouage ściśle dobiera tylko najwyższej jakości egzotyczne składniki, do których należy kadzidło z Omanu, wyjątkowa róża z Omanu lub mirra.

Perfumy niszowe Amouage są komponowane w Grasse na południu Francji, uważanym za stolicę świata perfum, co gwarantuje dotrzymanie najwyższych standardów. Zapachy wędrują następnie do wytwórni w Omanie, gdzie około dwóch miesięcy trwa proces maceracji składników. Na koniec wszystkie perfumy Amouage przechodzą dokładną kontrolę jakości i są pakowane prawie wyłącznie ręcznie.