Zmywacz do paznokci

Bestsellery

Który zmywacz do paznokci wybrać?

Stosuj wysokiej jakości zmywacz do paznokci, który nie osłabi płytki paznokciowej, a jednocześnie usunie wszelkie ślady lakieru. Wybierz taki, który zawiera produkty pielęgnacyjne, by cieszyć się mocnymi i odżywionymi paznokciami. Na notino.pl znajdziesz szeroką ofertę, z której możesz wybrać najlepszy zmywacz do paznokci.

Zmywacz z acetonem czy bez?

Zmywacz do paznokci z acetonem może wysuszać płytkę paznokciową, przyczyniając się do jej łamliwości czy rozdwajania. Jednocześnie jednak jest znacznie skuteczniejszy niż zmywacz do paznokci bez acetonu przy zmywaniu resztek lakieru z brokatem lub innymi widocznymi cząstkami. Dlatego staraj się nie stosować zbyt często acetonowego zmywacza do paznokci i sięgaj raczej po zmywacz do paznokci bez acetonu.

Sugestia: do niezwykle odpornych lakierów żelowych stosuj specjalne zmywacze, dedykowane żelowym lakierom lub czysty aceton do paznokci żelowych.

Właściwości zmywacza do paznokci

Oprócz tego, że zmywacz do paznokci zmyje lakier do paznokci, potrafi też często zapewnić płytce paznokciowej dodatkowe odżywienie. Wybierz taki, który zawiera między innymi:

  • keratynę,
  • witaminę A, E, F,
  • olejek arganowy,
  • olejek migdałowy.

Dodatkowo, jeśli sięgniesz po pachnący zmywacz do paznokci, możesz w ten sposób uprzyjemnić sobie zabieg zmywania lakieru z płytki paznokciowej, ponieważ jego zapach w niczym nie przypomina nieprzyjemnej woni, typowej dla zmywaczy do paznokci.

Po zmyciu klasycznego czy żelowego lakieru, pamiętaj o dalszej pielęgnacji paznokci, takiej jak zastosowanie kremu nawilżającego lub olejków odżywczych, regenerujących płytkę paznokciową, a także o regularnym modelowaniu paznokci.