Prostownico-lokówka

Prostownico-lokówka
Filtr
Przedział cenowy

-

Ocena
 •   5

Poznaj lokującą prostownicę do włosów

Jedno narzędzie – dziesiątki fryzur. Prostownico-lokówka do włosów posiada cechy prostownicy i lokówki w jednym produkcie. Za pomocą tego urządzenia możesz stworzyć elegancką, prostą fryzurę na spotkanie biznesowe lub uwodzicielskie, plażowe fale na randkę! Oszczędź swój portfel i miejsce w łazience, wybierając prostownicę z lokówką 2 w 1.

Jak dobrać odpowiednią prostownicę i lokówkę w jednym?

Masz do wyboru dwie podstawowe opcje:

 • „Okrągła” prostownica do włosów z dłuższymi, zaokrąglonymi płytkami umożliwia zarówno idealne prostowanie włosów, jak i wykreowanie eleganckich fal – wystarczy odrobina wprawy.
 • Wielofunkcyjna lokówka i prostownica do włosów w jednym z wymiennymi nasadkami – wystarczy zmienić końcówkę, by uzyskać efekt prostownicy, lokówki czy karbownicy. Ponieważ stosowanie prostownicy w roli lokówki wymaga wprawy, wielofunkcyjna prostownica i lokówka w jednym z wymiennymi nasadkami znacznie ułatwia pracę.

Wybierając wielofunkcyjne urządzenie lokująco-prostujące, bierz pod uwagę następujące parametry:

 • Funkcja regulacji temperatury: Bez niej istnieje ryzyko, że albo uszkodzisz włosy, albo nie osiągniesz pożądanego rezultatu. Obowiązuje tu ogólna zasada, że przy włosach delikatniejszych i zniszczonych stosujemy niższą temperaturę (do 160°C), a przy włosach trudnych do stylizacji podnosimy temperaturę (powyżej 190°C).
 • Powierzchnia: Ceramiczna powierzchnia szybko się nagrzewa, więc loki powstają szybciej, a włosy łatwiej się po niej prześlizgują. Powierzchnia turmalinowa eliminuje elektryzowanie się włosów i ich puszenie.

Inne praktyczne wskazówki dotyczące doboru lokówko-prostownicy:

 • Jeśli masz krótsze włosy, wybierz mniejsze urządzenie. Praca z nim okaże się łatwiejsza, dzięki czemu będziesz w stanie wykreować loki nawet na krótkich włosach.
 • Aby ułatwić pracę z lokówko-prostownicą, z pewnością docenisz możliwość obsługi za pomocą znajdującego się z boku przycisku. Zapobiegnie to niepożądanej zmianie temperatury lub wyłączeniu urządzenia podczas jego obracania.
 • Komfort użytkowania i redukcję ryzyka zaplątania się kabla zapewni Ci prostownica i lokówka 2 w 1 z obracającym się kablem.

Jak wykreować loki przy pomocy prostownicy?   

Musisz uzbroić się w odrobinę cierpliwości i trochę poćwiczyć, a już wkrótce zobaczysz efekty. W pierwszej kolejności pomyśl o ochronie włosów przed wysoką temperaturą, co zapobiegnie ich uszkodzeniom. Nigdy nie przekraczaj maksymalnej temperatury odpowiedniej dla Twojego rodzaju włosów i zawsze postępuj zgodnie z zaleceniami podanymi w instrukcji.

Zalecana procedura kręcenia włosów:

 1. Dokładnie rozczesz włosy i podziel je na pojedyncze pasma.
 2. Wsuń pasmo do prostownicy i ściśnij je, ale niezbyt mocno, by można było przesuwać urządzenie po włosach.
 3. Prostownicę obracaj najlepiej o 180° od twarzy (naśladując kształt litery U). Im bardziej będziesz obracać prostownicę wokół własnej osi, tym bardziej skręcone i zdefiniowane będą fale.
 4. Przez kilka sekund powoli przesuwaj prostownicę aż do końca pasma, aby w końcu uwolnić je z urządzenia. Lok gotowy.
 5. Im bliżej skóry głowy zaczynasz, tym wyrazistsze loki uzyskasz.

Czy spodobała Ci się idea lokówko-prostownicy? Wybierz ją na notino.pl, gdzie znajdziesz najlepsze akcesoria do stylizacji włosów!