Karbownica do włosów

Karbownica do włosów
Filtr
Przedział cenowy

-

Ocena
 •   3

Jak wybrać odpowiednią karbownicę do włosów?

Nadaj swoim włosom puszystość, o której marzysz! Dzięki karbownicy do włosów (zwaną również gofrownicą do włosów lub falownicą) w ciągu zaledwie kilku minut stworzysz fryzurę w stylu retro. Wybierz najlepszą karbownicę zgodnie ze swoimi potrzebami i ciesz się karbowanymi włosami, niczym z profesjonalnego salonu. Czym kierować się przy wyborze urządzenia?

Dobór karbownicy według właściwości

 • Jonizację oferowaną przez karbownicę docenią właścicielki włosów suchych i łamliwych. Funkcja jonizacji chroni włosy przed uszkodzeniami oraz zapewnia im piękny blask i delikatność bez puszenia się.
 • Regulacja temperatury chroni delikatne włosy oraz zapewnia skuteczną stylizację tych mniej podatnych na modelowanie. Im delikatniejsze i bardziej zniszczone włosy, tym niższa temperatura podczas karbowania włosów. Do włosów wrażliwych zaleca się temperaturę około 120°C, natomiast do stylizacji włosów kręconych, grubych i trudnych w zdyscyplinowaniu nawet do 200°C.
 • Dodatkowe nakładki umożliwią Ci stworzenie wielu stylizacji przy użyciu jednego urządzenia. Co powiesz na prostownicę do włosów, która jednym kliknięciem zmienia się w karbownicę?

Podział lokówek karbujących według materiału, z którego wykonano płytki:

 • Płytki tytanowe wyróżniają się długą żywotnością i stabilną dystrybucją ciepła.
 • Płytki ceramiczne równomiernie się nagrzewają i są delikatne dla włosów.
 • Płytki pokryte turmalinem (ceramika i tytan) sprawdzą się w przypadku włosów zniszczonych, które po stylizacji nabiorą blasku i zdrowego wyglądu.

Jak stosować prostownicę do włosów?

Postępuj zgodnie z instrukcją, dołączoną do urządzenia. Zwykle procedura karbowania włosów jest następująca:

 • Podłącz karbownicę do prądu, ustaw pożądaną temperaturę i pozwól jej chwilę się rozgrzać.
 • Między rozgrzane płytki wsuń niewielkie pasmo włosów, rozpoczynając od nasady i ściśnij je przez około 5 sekund. Następnie zwolnij uchwyt i wsuń pasmo nieco niżej. Kontynuuj w ten sposób karbowanie włosów, pasmo po paśmie, od nasady do końcówek.
 • Chociaż karbownica jest podobna do prostownicy do włosów, w przeciwieństwie do niej nie przesuwa się jej po pasmach, ponieważ zniszczyłoby to efekt miniaturowych fal, stworzonych przez gofrownicę.
 • Jeśli chcesz uzyskać maksymalną objętość, po karbowaniu włosów delikatnie je przeczesz.

Marzysz o jeszcze większej objętości? Wybierz potrójną lokówkę do włosów, która zapewni efekt bardziej objętościowych loków, które dosłownie uniosą twoją fryzurę. Niezależnie od tego, czy wybierzesz lokówkę, prostownicę czy karbownicę, chroń swoje włosy przed oddziaływaniem wysokich temperatur. Wysokiej jakości produkty do ochrony włosów zapobiegają ich uszkodzeniu nawet podczas częstego karbowania czy prostowania.