Przejdź do głównej zawartości

Pomoc dla Ukrainy

Wojna w Ukrainie to ogromna tragedia. Jako społeczność Notino wyrażamy głębokie współczucie wszystkim, których ta sytuacja dotknęła. Wojna wywiera ogromny wpływ na życie milionów ludzi nie tylko w Ukrainie i nie chcemy pozostawać na to obojętni. Robimy i nadal będziemy robić wszystko, co w naszej mocy, by pomoc, jaką oferujemy, choć trochę łagodziła jej skutki. 

Jak pomagamy?

 •  Rozpoczęliśmy zbiórkę na rzecz UNICEF Czechy i zaangażowaliśmy w nią naszych klientów. Przez niemal 2 miesiące, w 26 krajach europejskich, przy zakupach dorzucaliście do swoich koszyków kwotę 3 zł. Obiecaliśmy, że podwoimy każdą wpłatę i przekażemy 100% zebranych środków na pomoc dzieciom i rodzinom dotkniętym wojną w Ukrainie. Otrzymaliśmy ponad 205 000 datków na cele tej zbiórki, co umożliwiło zebranie łącznej kwoty w wysokości 1 054 802 zł, które UNICEF Czechy wykorzysta na pomoc celowaną, świadczoną bezpośrednio na terenie Ukrainy.
 • „Kto wspiera szybko, ten wspiera podwójnie – w sytuacjach kryzysowych to twierdzenie nabiera jeszcze głębszego znaczenia. Ogromnie doceniamy wsparcie Notino na rzecz dzieci cierpiących wskutek prowadzonych w Ukrainie działań wojennych. Zaangażowanie klientów firmy i podwojenie zebranej kwoty to wspaniały sposób zapewnienia pomocy wszystkim potrzebującym i okazania im tak niezbędnego wsparcia. Jesteśmy bardzo zadowoleni z niezwykle owocnej współpracy z czeską firmą Notino, która podobnie jak UNICEF, działa na skalę międzynarodową. Dzięki zebranym środkom możemy zapewnić wodę pitną, żywność, ciepłe koce, schronienie i ochronę dzieciom, które najbardziej tego teraz potrzebują. Dziękujemy” – oświadczyła Pavla Gomba, dyrektor wykonawczy UNICEF w Czechach.
 • Ponadto natychmiast po wybuchu wojny przekazaliśmy Ukrainie pomoc materialną o równowartości przekraczającej 1 150 000 zł.
 • Dostarczyliśmy do kluczowych miejsc ponad 500 tysięcy produktów pomocy materialnej. Żywność dla dzieci, pieluchy, podstawowe artykuły higieniczne oraz materiały do pakowania przekazaliśmy tam, gdzie są najbardziej potrzebne: na granicę ukraińsko-słowacką oraz do szpitali i centrów pomocy bezpośrednio w Ukrainie. 
 • Zorganizowaliśmy ponadto kilkadziesiąt innych dostaw (ponad 250 tys. produktów) pomocy materialnej, zarówno na granicę, jak i bezpośrednio na terytorium Ukrainy.

To nie wszystko.

 • Wojna dotknęła również naszych ukraińskich współpracowników. Zapewniliśmy im wsparcie, odpowiadające na ich indywidualne potrzeby oraz zorganizowaliśmy zakwaterowanie dla ich rodzin. Jesteśmy w kontakcie z wszystkimi naszymi koleżankami i kolegami w Ukrainie, pomagając im w kwestiach relokacji i świadcząc wszelką możliwą pomoc indywidualną.
 • Zapewniamy transport od granicy z Ukrainą. Pierwsze samochody wyjechały w weekend 26 i 27 lutego, kiedy wysłaliśmy również pierwsze konwoje z pomocą humanitarną.
 • Pomogliśmy kilkudziesięciu rodzinom w zakwaterowaniu i zaspokojeniu ich podstawowych potrzeb. I zamierzamy pomagać dalej.
 • Założyliśmy specjalny rachunek, na który nasi pracownicy mogą dokonywać wpłat przeznaczonych na pomoc naszym koleżankom i kolegom w Ukrainie. Każda taka wpłata jest przez naszą firmę trzykrotnie zwiększana.
 • Planujemy również dalszą pomoc materialną. Przez cały czas monitorujemy sytuację i wspólnie z ukraińskimi konsulatami i organizacjami non-profit przygotowujemy kolejną falę wsparcia. 
 • Pomagamy lokalnym organizacjom w Czechach, które organizują osobom uciekających z Ukrainy zakwaterowanie i zaspokajają zgłaszane przez nie potrzeby.

Cieszy nas, że w tych trudnych chwilach stoimy ramię w ramię i dziękujemy, że pomagacie wraz z nami.