NOVELLISTARose Chant woda perfumowana limitowana edycja unisex

NOVELLISTA Rose Chant woda perfumowana limitowana edycja unisex
NOVELLISTA Rose Chant woda perfumowana limitowana edycja unisex
Nowość
Darmowa dostawa
75 ml
415,00

W magazynie | 553,33 / 100 ml, w tym VAT | Kod: NVL04363
1
Dostawa kurierem DPD
piątek 3.12.2021
Nasze sklepy
piątek 3.12.2021

Stwórz własną, całkowicie niepowtarzalną adaptację znanej historii o romantycznej miłości. Woda perfumowana unisex NOVELLISTA Rose Chant to zapachowa adaptacja książki „Słowik i róża” Oscara Wilde’a, na podstawie której powstało wiele przedstawień operowych i baletowych. Ta kompozycja zapachowa ma potencjał, by na Twojej skórze nabrać zupełnie nowego wymiaru.

  • kwiatowy zapach dla mężczyzn i kobiet  
  • limitowana edycja w czarnym, matowym flakonie
  • autorem kompozycji jest perfumiarz Alex Lee

Skład zapachu
Wstęp do kompozycji zapachowej zdominowały dwie róże – róża stulistna i róża damasceńska – harmonijnie przeplatające się ze słodkimi kwiatami irysa. Po nich, w sercu zapachu prym przejmuje róża bułgarska i jaśmin, dodając całości uderzającej głębi. Całość zmysłowo podkreślają akordy cynamonu, przywołujące na myśl płomienny romans. Nuty głębi, oparte na drzewie sandałowym i cedrowym, wzmacniają kompozycję, a piżmo wnosi do niej nutę zwierzęcej cielesności.

Inspiracja zapachu: „Słowik i róża”
Oscar Wilde jest autorem tragicznej opowieści, której przekaz jest tak mocny, że stała się inspiracją również dla perfumiarzy. „Słowik i róża” to historia poświęcenia, w której słowik oddaje życie dla młodego człowieka, zdobywając dla niego najpiękniejszą czerwoną różę, którą mężczyzna chce podarować swojej wybrance. To właśnie tytułowej róży poświęcono tę kompozycję zapachową.

NOVELLISTA Rose Chant oddaje piękno królowej kwiatów, ale nawiązuje również do ideału głębokiej i bezwarunkowej miłości, ujętej w tym romantycznym arcydziele. "Daj mi szkarłatną różę – zawołał – a zaśpiewam ci najsłodszą z moich piosenek" („Słowik i róża”, Oscar Wilde).

Skład

Tzw. górne nuty - rozwijają się zaraz po aplikacji. Tworzą pierwsze wrażenie i zazwyczaj są dość intensywne. Po chwili ulatniają się.
Głowa
irys, róża turecka, róża stulistna
Tzw. środkowe nuty - serce zapachu ujawnia się po kilku minutach, po ulotnieniu się nut głowy. Dominuje przez ok. 2-3 godziny.
Serce
jaśmin, cynamon, róża bułgarska
Tzw. dolne nuty - ostatnia, najdłużej trwająca faza zapachu. Utrzymuje się od ok. 4 godzin do nawet całego dnia.
Podstawa
drzewo sandałowe, piżmo, drzewo cedrowe
Grupy zapachów
kwiatowe