Maty do przewijania

Szeroka oferta mat do przewijania

Ułatw sobie codzienne zmiany pieluch. Maty do przewijania dziecka sprawiają, że czynność ta staje się znacznie łatwiejsza. Dziecko będzie czuło się komfortowo, a Ty nie będziesz musiała się obawiać o zabrudzenie mebli.

Zalety mat do przewijania

Mata do przewijania niemowląt jest jednym z tych elementów wyprawki dla niemowląt, które zdecydowanie warto umieścić na liście zakupów. Oto kilka argumentów:

  • Komfort dziecka. Chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć, dlaczego komfort dziecka jest tak ważny dla wszystkich. Miękka i przyjemna mata przywróci dziecku poczucie bezpieczeństwa.
  • Komfort mamy. Szczególnie gdy jesteś z dzieckiem poza domem, odpowiedni rodzaj podkładów do przewijania znacznie ułatwi cały proces wymiany pieluszki.
  • Czystość. Mata do przewijania ochroni Twoje dziecko przed ewentualnymi zabrudzeniami, jednocześnie zapobiegając niepożądanemu zaplamieniu powierzchni pod matą.

Jak wybrać najlepszą matę do przewijania dla swojego dziecka?

… to pytanie zadaje sobie wiele przyszłych matek. Ale to nic trudnego. Zorientuj się we właściwościach dostępnych na rynku mat, a decyzja stanie się o wiele łatwiejsza:

Jednorazowe maty do przewijania

  • Jak sama nazwa wskazuje, tego rodzaju maty należy wyrzucić po użyciu i sprawdzają się najlepiej poza domem, np. podczas wyjazdów, spacerów, wizyt u lekarza itp.
  • Jednorazowa mata doskonale sprawdzi się w podróży. Wykonana jest z miękkiego włókna z gładką powierzchnią na jednej stronie i nieprzeciekającym materiałem pod spodem. Najpopularniejsze są maty do przewijania o wymiarach 60x60 lub 90x60.

Nasza rada: Nie musisz od razu wyrzucać jednorazowych mat do przewijania, o ile nie zabrudzą się podczas użycia. Dodatkowo można je również stosować do ochrony pościeli – np. tuż po kąpieli dziecka.

Przewijanie dziecka w podróży

  • Jeśli z jakiegokolwiek powodu nie chcesz brać w podróż jednorazowych mat do przewijania lub wybierasz się na dłuższy wyjazd, zawsze możesz sięgnąć po podróżną matę do przewijania, która jest kompaktowa i przeznaczona do wielokrotnego użytku.
  • Ta miękka i wodoodporna mata zapewnia wystarczająco dużo miejsca do przewijania i, podobnie jak wszystkie inne rodzaje podkładów, dostępna jest w różnych rozmiarach.

Miękkie maty do przewijania

  • Jeśli masz przewijak lub specjalnie zaprojektowany stolik – na przykład coś z solidnym blatem miękka mata do przewijania sprawdzi się w Twoim przypadku idealnie. Możesz ją również wykorzystać, rozwijając ją na pralce lub na komodzie.
  • Jej główną funkcją jest zapewnienie wygodnej powierzchni dla komfortu Twojego dziecka. Te zmywalne maty do przewijania dostępne są w wielu wspaniałych barwach i wzorach, a także w wielu rozmiarach.

Usztywniana mata do przewijania

  • A może przewijak dla niemowląt na łóżeczko? Jeśli musisz przewijać dziecko na powierzchni, która nie jest usztywniana, mata do przewijania z solidnym blatem zapewni Ci niezbędne poczucie komfortu. Dzięki podniesionym z 2 lub 3 stron krawędziom, przewijak bezpiecznie utrzyma dziecko w miejscu.

Zanim kupisz matę do przewijania, zastanów się, gdzie będziesz przewijać dziecko i wybierz odpowiednią do swoich potrzeb. Nie musisz jednak skazywać się tylko na jedną. Mata do przewijania z tkaniny przyda się w domu, ale jednorazowe maty sprawdzą się zawsze wtedy, kiedy musisz wyjść z domu. Jedyne, co Ci pozostaje, to wybór wzoru lub koloru, który najbardziej Ci się podoba.

Porada: Miej zawsze w domu zapas pieluch wielorazowych oraz chusteczek nawilżanych dla dzieci!