Grzechotki dla niemowląt

Filtr
Przedział cenowy

-

Promocje i prezenty

Urocze grzechotki dla maluchów

Odkryj świat wesołych grzechotek, które zainteresują i zabawią dziecko w domu i podczas podróży! Kolorowe grzechotki dla dzieci wydające różne dźwięki przyczynią się do rozwoju motoryki, koordynacji i zmysłów maluszka już od pierwszych dni życia. Grzechotki wykonane są z wysokiej jakości trwałych tworzyw i zaprojektowane tak, aby były łatwe do uchwycenia nawet przez małe rączki dziecka. Wybierz najlepszą grzechotkę dla swojego dziecka już dziś na notino.pl!

Jak wybrać najlepszą grzechotkę dla niemowlęcia?

Grzechotki są przeznaczone dla dzieci już od pierwszych dni życia. Przy wyborze skup się na wielkości, kształcie i tworzywie, z którego wykonana jest grzechotka, ale także na wieku dziecka. Jeśli nie możesz się zdecydować, wybierz po prostu zestaw grzechotek!

Kształt grzechotki

Nasycone barwy i interesujące kształty przyciągną uwagę dziecka nawet w najtrudniejszych dla niego chwilach. Wybieraj grzechotki, które nie są zbyt ciężkie lub trudne do uchwycenia przez dziecko. Klasyczną grzechotkę można uzupełnić innymi rodzajami grzechotek:

  • Grzechotki na rączkę lub nóżkę pomagają niemowlętom uświadomić sobie ich własny ruch w reakcji na dźwięk. Grzechotki te wykonane są z miękkich tkanin, a ich uzupełnieniem są dzwoneczki lub szeleszczący papier. Łatwo je przymocować do nadgarstka lub kostki za pomocą rzepa. Na rynku znajdziesz również grzechoczące skarpetki.
  • Grzechotka do wózka z kolorowymi wzorami, o zabawnych kształtach czy z pluszowymi zwierzątkami na gumkach lub sprężynkach jest piękną ozdobą każdego wózka, choć z łatwością przymocujesz ją również do łóżeczka lub kołyski.

Nasza podpowiedź: Niekiedy grzechoczące łańcuszki lub elementy mają również klipsy do smoczka, które zapobiegają zgubieniu smoczka.

Tworzywo, z którego wykonane są grzechotki

Przy wyborze grzechotki, oprócz bezpieczeństwa materiału, należy również wziąć pod uwagę sposób jej konserwacji. Niektóre grzechotki można myć w zmywarce, sterylizować w gorącej wodzie lub prać w pralce.

  • Plastikowe grzechotki mają różne kształty i powierzchnie (wgłębienia, żłobienia), które mogą wspomagać proces ząbkowania (grzechotka gryzak). Sprawdź, czy tworzywo nie zawiera ftalanów, BPA, PVC ani innych szkodliwych substancji.
  • Drewniane grzechotki dla dzieci dostępne są zazwyczaj w kształcie kulek lub koralików w połączeniu z innymi materiałami. Zazwyczaj stosuje się idealnie wyszlifowane drewno z drzew owocowych, klonu lub dębu.
  • Tekstylne grzechotki to zwykle urocze zwierzątka, postaci z bajek, baloniki czy kwiatki. Często spotykane są kombinacje pluszowych grzechotek z innymi materiałami.

Grzechotka w zależności od wieku dziecka

  • Grzechotka dla noworodka powinna mieć bogate kontrastowe kolory i wydawać kojące dźwięki. Proste, połączone kształty stymulują rozwój motoryczny dziecka.
  • Grzechotka dla niemowląt od 3 miesiąca życia zwykle jest bardziej złożona, kolorowa oraz może wydawać różne dźwięki. Niektóre grzechotki mogą być wyposażone również w gryzaki, które złagodzą nieprzyjemny ból związany z ząbkowaniem.

Urocze grzechotki dla niemowląt wspomagają zdrowy rozwój dziecka i przyciągają jego uwagę zarówno w łóżeczku, jak i w wózku na spacerze. Zapoznaj się z szeroką ofertą zabawek dla dzieci i innych artykułów dziecięcych, by zapewnić swojemu dziecku najlepszą zabawę!