Olejek do demakijażu

Bestsellery

Przyroda wymyśliła już to, co najlepsze, więc dlaczego nie sięgnąć po naturalne rozwiązania? Olejek do demakijażu wiąże wszelkie zanieczyszczenia i pozostałości makijażu, by skutecznie oczyszczać skórę bez zbędnego obciążenia.

Dlaczego warto sięgnąć po olejek do demakijażu?

Olejek do demakijażu sprawdzi się przy każdego rodzaju skórze. Nie wysusza i nie podrażnia, jest też w stanie poradzić sobie nawet z wodoodpornym makijażem! W dodatku olejek oczyszczający nie pozostawia na skórze tłustego filmu – wystarczy tylko prawidłowo wykonać zabieg demakijażu.

Naturalny olejek do makijażu potrafi jednak znacznie więcej. Sprawdzi się również jako niezwykle skuteczny olejek myjący, który niezawodnie usunie zanieczyszczenia i pozostałości makijażu w ciągu nocy. Stosuj olejek oczyszczający również rano. Oczyścisz w ten sposób zatkane pory, zapewniając odpowiednią pielęgnację przetłuszczającej się skórze i rozwiążesz inne problemy skórne.

Jak wykonać demakijaż za pomocą olejku?

Demakijaż za pomocą olejków można wykonać na dwa sposoby:

  • Demakijaż przy pomocy płatka kosmetycznego: Płatek kosmetyczny namocz w ciepłej wodzie, odciśnij, nanieś na niego kilka kropel olejku i zmyj makijaż.
  • Demakijaż za pomocą masażu i myjki: Nanieś olejek na dłonie, aplikuj na skórę i delikatnie masuj całą twarz. Następnie namocz myjkę lub mały ręcznik w gorącej wodzie, przyłóż do skóry i delikatnie zmyj olejek wraz ze wszystkimi zanieczyszczeniami.

Czym jest hydrofilowy olejek do demakijażu?

Hydrofilowy olejek do demakijażu to rodzaj olejku, który skutecznie wiąże nadmiar sebum i pozostałości makijażu, a jednocześnie po zmieszaniu z wodą tworzy mleczną emulsję, którą z łatwością spłuczesz z powierzchni skóry. Oleje hydrofilowe są neutralne i dlatego nadają się do każdego rodzaju cery, w tym cery wrażliwej. Ich zaletą jest to, że nie naruszają naturalnego filmu skóry, dzięki czemu zapobiegają przesuszaniu i występowaniu problemów skórnych.

Wypróbuj też inne doskonałe kosmetyki do mycia i demakijażu twarzy!