Przejdź do głównej zawartości

Diptyque

Historia marki diptyque zaczęła się w samym sercu Paryża na bulwarze Sain Germain i połączyła troje przyjaciół z tą samą pasją twórczą.

 

Założyciele firmy – Christiane Gautrot, Desmond Knox-Leet i Yves Couesland – początkowo zajmowali się jednak zupełnie niepowiązanymi dziedzinami. Pierwsza wymieniona – Christiane była projektantką wnętrz, Desmond malował, a Yves był reżyserem i scenografem teatralnym.

Tę trójkę połączyło projektowanie tkanin i tapet dla domów projektowych Liberty i Sanderson, a następnie wspólne otwarcie własnego showroomu, służącego do prezentacji własnych projektów. Yves został doradcą handlowym; Desmond i Christiane mieli dusze artystyczne. Krok po kroku zbudowali wyjątkową przestrzeń, w której oprócz designerskich dekoracji zaczęli z czasem oferować także perfumy i zapachy do mieszkań. Brak doświadczeń w branży perfumiarstwa rekompensowali entuzjazmem. I udało się.
Już ich pierwsza woda toaletowa, nazwana po prostu L’eau, zdobyła od razu popularność wśród klientów. Dziś w ofercie zapachów diptyque znajdziemy kilkadziesiąt produktów, z których wiele stworzono we współpracy z czołowymi światowymi perfumiarzami, takimi jak Fabrice Pellegrin lub Olivia Giacobetti. Perfumy diptyque są zmysłowe i odurzające. Podkreślą Twój seksapil i dodadzą Ci poczucia pewności siebie.

cały tekst ukryć tekst