Skip to main content

Tiziana TerenziAdhil Assoluto ekstrakt perfum unisex

4×
Tiziana Terenzi Adhil Assoluto ekstrakt perfum unisex
Tiziana Terenzi Adhil Assoluto ekstrakt perfum unisex
100 ml

Ten towar jest chwilowo niedostępny | Kod: TRZ0297

Wyśniona woń ciepłej letniej nocy kryje się we flakonie ekstraktu perfum Tiziana Terenzi Adhil Assoluto.

  • luksusowy zapach
  • cenne, naturalne składniki
  • dzieło niczym nieograniczonej kreatywności

Skład zapachu
Perfumy otwierają się promiennym aromatem liści czarnej porzeczki (cassis), zielonymi akordami i chłodnym anyżem. Dominujące w nim bogate serce zapachu tętni słodkim, wręcz narkotycznym bukietem jaśminu wielkolistnego, zrównoważonego ozonowym akordem. Rozgrzewającą nutę głębi tworzy gładki ton naturalnej wanilii, ambry i australijskiego drzewa sandałowego w połączeniu z pudrowym heliotropem i dębowym mchem.

Historia zapachu
Inspiracją dla tego zapachy stały się gwiazdy z gwiazdozbioru Andromedy, nazywane Adhil. Perfumiarz Paolo Terenzi w swojej wyobraźni przeniósł się w czasy dzieciństwa, kiedy to obserwował nocne niebo wraz z dziadkiem, przyglądając się nieustannym zmianom Andromedy z nieustanną fascynacją. Rezultat to niepowtarzalny, wizjonerski zapach, mający symbolizować ziemskie wyobrażenie o wszechświecie.

Skład

Tzw. górne nuty - rozwijają się zaraz po aplikacji. Tworzą pierwsze wrażenie i zazwyczaj są dość intensywne. Po chwili ulatniają się.
Głowa
zielona nuta, czarna porzeczka, anyż gwiaździsty
Tzw. środkowe nuty - serce zapachu ujawnia się po kilku minutach, po ulotnieniu się nut głowy. Dominuje przez ok. 2-3 godziny.
Serce
ozon, jaśmin
Tzw. dolne nuty - ostatnia, najdłużej trwająca faza zapachu. Utrzymuje się od ok. 4 godzin do nawet całego dnia.
Podstawa
heliotrop, mech dębowy, wanilia, bursztyn, amarylis, drzewo sandałowe

Historia włoskiej rodzinnej firmy Tiziana Terenzi sięga 1968 roku. Właśnie wówczas Evelino Terenzi zdecydował się kontynuować dzieło swego ojca Guglielma – wynalazcy, muzyka i wielkiego miłośnika wód kolońskich, który był jednym z właścicieli przedsiębiorstwa produkujacego świecie kościelne. Mimo to Evelino skoncentrował się na produktach zapachowych. Mimo, że do dyspozycji miał labolatorium o powierzchni zaledwie 16 m2, udało mu się odnieść sukces. W trakcie relatywnie krótkiego czasu kamienie zapachowe czy dyfuzery katalityczne Tiziana Terenzi stały się niezwykle znane.
44 lata po powstaniu marka Tiziana Terenzi przedstawiłapierwszą kolekcję perfum. Otrzymała ona nazwę „Extrait de Parfum“ i była inspirowana ogniem. Bardzo szybko zyskała sympatię klientów. Rok później na rynku pojawiły się zápachy „Lillipur“ i „Maremma“, które również cieszyły sie wielkim uznaniem, więc było jasne, ze nie trzeba będzie długo czekać na kolejne kolekcje.
Wszystkie perfumy Tiziana Terenzi przeznaczone są dla kobiet i mężczyzn. Zawierają sprawdzone składniki, jak wanilia, bergamotka czy drzewo sandałowe. Są przepełnione emocjami i ucieleśniają faustowskie pragnienie zatrzymania chwil szczęścia. Na uwagę zasługują również niezwykle eleganckie (zazwyczaj czarno-złote lub biało-złote) flakony. Jeśli lubisz obserwować tańczące płomienie, jesteś wymagający albo chcesz podkreślić swoją indywidualność, wybierz markę Tiziana Terenzi.