Przejdź do głównej zawartości

Probiotyki w kosmetykach

Probiotyki to mikroorganizmy i żywe kultury, które zasiedlają naszą skórę i pozytywnie wpływają na jej kondycję. Nasza skóra jest domem dla milionów bakterii, wirusów i drożdży, które chronią ją przed szkodliwymi wpływami środowiska (zanieczyszczenie, niebezpieczne bakterie, promieniowanie UV i inne). Jeżeli będziemy w odpowiedni sposób dbać o funkcjonowanie bariery ochronnej skóry i utrzymywać wspomniane kultury w równowadze, zapewnimy sobie nie tylko ochronę przed wolnymi rodnikami i szkodliwymi substancjami, ale również poprawę ogólnego stanu, tekstury i nawilżenia skóry. Wykazano również, że probiotyki zmniejszają wrażliwość skóry na różne alergeny.

 

Właściwości probiotyków

Probiotyki stosuje się w kosmetykach od niedawna, a już wywołały rewolucję w pielęgnacji skóry dzięki korzystnym właściwościom, które wzmacniają mechanizmy obronne naszej skóry, utrzymują równowagę mikrobiomu (bariery ochronnej skóry) i gwarantują zachowanie pięknej i zdrowej skóry.

Efekty oddziaływania probiotyków na skórę

  • Wykazują pozytywny wpływ na wrażliwość skóry.
  • Podtrzymują naturalną barierę ochronną skóry.
  • Przywracają zdolność wiązania wody w skórze.
  • Zapobiegają przedwczesnemu powstawaniu zmarszczek i spowalniają procesy starzenia się skóry.
  • Obniżają pH i utrzymują skórę w równowadze.
  • Regenerują barierę ochronną i wykazują korzystny wpływ na stan skóry.
  • Zmniejszają aktywność gruczołów łojowych, walcząc tym samym z trądzikiem i trądzikiem różowatym (rosacea) oraz popękanymi naczynkami.

Kosmetyki z probiotykami

Brak równowagi skórnej przejawia się nieprzyjemnymi egzemami, wysypką i nadwrażliwością. Kosmetyki z probiotykami wspomagają procesy oczyszczania skóry, a przy regularnym stosowaniu pozostawiają cerę bardziej promienną i w lepszej kondycji. Probiotyki nadają się do każdego rodzaju skóry, również do skóry wrażliwej i ze skłonnością do stanów zapalnych.

Do najlepszych probiotyków stosowanych w pielęgnacji cery należą Lactobacillus i szczepy bifidus, takie jak na przykład Bifidobacterium longum. Na notino.pl znajdziesz bogatą ofertę produktów zawierających wybrane probiotyki, które pomogą Ci w pielęgnacji skóry wrażliwej i problematycznej w każdym wieku, również przy pierwszych oznakach starzenia.

Już dawno udowodniono dobroczynny wpływ probiotyków na układ trawienny i immunologiczny. Nadszedł czas, żeby zapewnić podobną pielęgnację również skórze i wzmocnić jej naturalną barierę, chroniącą przed szkodliwymi czynnikami. Znajdź swój krem z probiotykami, serum z probiotykami lub maskę oczyszczającą w płacie z probiotykami na notino.pl już dziś i sprawdź efekty oddziaływania dobrych bakterii, które zadbają o Twoją urodę.

cały tekst ukryć tekst