Przejdź do głównej zawartości

Mocznik = Urea

Mocznik, inaczej karbamid, to wszechstronny związek organiczny, który można znaleźć w kosmetykach anti-age i produktach do pielęgnacji suchej i wrażliwej cery. Ten składnik kosmetyków wywołuje niekiedy mieszane uczucia. Pomimo, że związek ten występuje w moczu ssaków, mocznik do celów kosmetycznych jest pozyskiwany syntetycznie w laboratoriach jako produkt reakcji substancji nieorganicznych. Jego odkrycie w warunkach laboratoryjnych dało początek chemii organicznej.

 

Właściwości mocznika

Mocznik w przemyśle kosmetycznym jest niezwykle cenioną substancją organiczną, która nadaje się zarówno do pielęgnacji wrażliwej, jak i bardzo atopowej skóry. Jest całkowicie bezpieczny i nie wywołuje alergii. Jego regularne stosowanie przyczynia się do ogólnej poprawy kondycji skóry.

Efekty oddziaływania mocznika na skórę

  • Walczy z oznakami starzenia i zapobiega utracie elastyczności skóry.
  • Utrzymuje równowagę pH i pomaga przenikać innym substancjom aktywnym w głąb skóry.
  • Wiąże duże ilości wody i głęboko nawilża skórę bez zbędnego obciążenia. Skóra po jego użyciu staje się miękka i delikatna.
  • Chroni skórę przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych i wzmacnia barierę ochronną skóry.
  • Zapobiega łuszczeniu się skóry. Zmienia i regeneruje jej strukturę.

Mocznik w kosmetykach

Mocznik to substancja będąca naturalnym sojusznikiem naszej skóry. Pomimo, że jako składnik kosmetyków produkowany jest syntetycznie, skóra przyswaja go z łatwością bez żadnych niepożądanych reakcji. Jego ilość w skórze maleje z wiekiem, co powoduje zmniejszenie nawilżenia skóry i jej elastyczności. Dlatego też dostarczanie skórze mocznika w produktach kosmetycznych przynosi doskonałe efekty. 

Na notino.pl oferujemy bogaty wybór produktów zawierających mocznik, wśród których z pewnością znajdziesz coś dla siebie. Krem z mocznikiem i maść z mocznikiem sprawdzą się doskonale podczas porannej i wieczornej pielęgnacji. Krem do twarzy z mocznikiem na dzień i noc ujędrnia suchą skórę i przywraca jej elastyczność i młodzieńczy wygląd. Maść z mocznikiem po kąpieli intensywne nawilża i odżywia skórę.

Krem do stóp z mocznikiem jest szczególnie pomocny przy problemach z silnie popękaną skórą pięt i przy suchej skórze na nogach. Przy jego regularnym stosowaniu skóra stanie się miękka i elastyczna, a krem będzie przeciwdziałać jej dalszemu pękaniu.

W zimie i w lecie w Twojej torebce nie może zabraknąć kremu do rąk z mocznikiem. Mocznik przenika w głąb skóry, zamyka w niej wilgoć i zapobiega egzemom.

Mocznik w kosmetykach do twarzy i ciała tworzy tarczę ochronną, która zamyka wilgoć w głębszych warstwach skóry i chroni przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Mocznik zadba nawet o najwrażliwszą skórę. Wypróbuj go!

cały tekst ukryć tekst